Türkiye’de Rihanna’nın Atatürk’ten Daha Fazla Facebook Fanı Var

Bugün sabah haberleri dolaşırken şöyle bir baktım ki Yetenek Sizsiniz Türkiye’de Acun Medya tarafından kapatılan Türk bayrakları olay olmuş. Twitter da #YandaşAcun BayrağaDokunma hashtag’ı ile Acun Ilıcalı’ya giydiren giydirene. Kimi mason olduğunu iddia ediyor, kimi ise başka hizmetlere aracılık ettiğinden bahsediyor. Sebep ise yarışmacıların giydiği 2 forma üzerindeki Türk bayraklarının siyah bantla kapatılmış olması.

Acun Medya bu olaya bir çalışanlarının fazla hassasiyetinin sebep verdiğini Twitter üzerinden açıklamaya çalışmış sabah. Olay gerçekten üzücü, hatta vahim sayılabilir. Bayrak ve millet olgusu bizim en hassas olduğumuz konular, bu konularda yapılan hatalar ise çok anlayışla karşılanmıyor ve de karşılanmaması lazım.

Peki ama bu kadar milli değerlere önem verilen bir ülkede sabahtan beri Twitter üzerinden Acun Ilıcalı ve Acun Medya’ya giydiren bu halk diğer sosyal ağ Facebook üzerinde de aynı hassasiyeti gösteriyor mu? Hemen örnek vereyim;

Facebook’daki Atatürk sayfasının (Facebook.com/MustafaKemalPasam) tam olarak 3,6 milyon fanı var. Bunun 3,3 milyonu Türkiye’den geri kalanı ise Almanya, Kıbrıs ve diğer ülkelerden. Peki Rihanna’nın Facebook’da Türkiye’den kaç fanı var?

Rihanna’nın toplam 66 milyon fanı var iken Türkler 3,315,000 kişi ile 4.sırada. Yani sosyal medya kullanan insanlar arasında Türkiye’de Rihanna’nın Atatürk’ten tam 15 bin fazla fanı var.

Basit olaylar üzerinde vatan, millet, Sakarya diye bağıranların sayısı neden fiziki olarak tepki koyanlardan mesela Silivri’de toplananlardan daha fazla? Çünkü biz Türkler oturduğumuz yerden ahkam kesmeyi daha çok seviyoruz. Ayrıca bir kesim bir bardak suda fırtına çıkarırken bir kesim popüler kültürün bir parçası olarak zaten silinip gitme arefesinde.

Yanlış anlaşılmasın ben kimseye şunu dinleme veya bunu seyretme demiyorum, bende yabancı şarkıcıları dinler, Hollywood yapımlarını zevkle seyrederim ama bu ülke bugünlere diğer ülkeler gibi sağı solu sömürerek gelmedi. Kanını akıttı, canını verdi. O yüzden milli değerlere biraz daha özen göstermek lazım. Unutmayalım ki Atatürk bu ülkenin en önemli milli değeridir.

Bu konunun bu blogla ne alakası var diye soracak olursanız, bilmiyorum. Sinirlendim ve yazdım işte…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.