Facebook Yeni Zaman Tüneli için Testlere Başladı

Zaman Tüneli Facebook platformunun en nefret edilen özelliğidir şüphesiz. İlk uygulamaya koyulduğundan beri insanlar hep şikayet etti, hep kaldırmak istedi fakat Facebook tarafından tabiri caiz ise resmen diretildi ve başka alternatif sunulmadı. Sonuç olarak kullanıcılar zaman tüneline mahkum edildi.

Fakat Insidefacebook.com sitesi Facebook yönetiminin farklı görünümlü bir zaman tüneli test ettiğini duyurdu. Bu yeni görünüme göre zaman tüneli artık tek sütun olarak sol tarafta, etkinlikler modülü ise sağ tarafta kalacak.

Bu düzenlemeye gerekçe olarak da Facebook bu dayatması hakkındaki şikayetlerin artarak devam etmesinden kaynaklandığı belirtiliyor. Çift sütunlu zaman tünelinin kullanıcıları çok rahatsız ettiği zaten bilinen bir gerçekti, dolayısıyla Facebook belli ki zaman tünelini kaldırmayacak ama en azından şikayetleri azaltmak için daha kullanışlı bir görünüme kavuşturmaya çalışacak gibi görünüyor.

Yeni değişiklikle her ne kadar paylaşımlardaki tarihler duracak ve kronolojik sırayı takip edecek olsa da yine de profiller tam bir zaman tüneli görünümünde olmayacak. Paylaşımlar sol tarafta eskiye nazaran daha geniş sütunda yer alacak, fotoğraflar, videolar, etkinlikler ve uygulamalar ise sağ taraftaki bir önceki görünümüne göre daha dar bir yapıya sahip olan sütunda gözükecek.

Siteye göre Facebook yeni görünüm için sınırlı sayıda kullanıcı ile testlere devam ediyor fakat daha fazla bilgi vermiyormuş. Umarız yakında yeni zaman tüneline geçeriz de insanlar da Google’da  “zaman tüneli kaldırma” veya “timeline remover” şeklindeki çaresiz aramalarından kurtulmuş olurlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.