Gezi Parkı ve Sosyal Medya

Gezi Parkı Direnişi 2 haftanın ardından dün yapılan görüşmelerle sonlandırılmak üzere gibi gözüküyor. Her iki tarafından mutlu ayrıldığı görüşmeden nedense sadece Gezi Parkı’na yapılacak Topçu Kışlası kararı yargı kararına bırakılacak mesajı çıktı. Halbuki yaşam alanı ihlalinden demokrasi ihlallerine kadar bir çok mevzu söz konusuydu.

Neyseki en azından uzun süredir uyuyan Türk halkı aslında sadece şekerleme yaptığı mesajını vermiş oldu, bundan sonra hangi parti gelirse gelsin değil %50 oy almak daha fazla oy ile gelse bile sadece kendi istediklerini diretemeyeceğini gördü.

Gezi Parkı olaylarında en çok öne çıkan konulardan biri de satılmış yerel medyamızın sansürlerinin sosyal medya ağları sayesinde aşıılmış olmasıydı. Daha dün Silikon Vadisi’nin gezen, Twitter ve Google’ın yönetim binalarını gezen siyasetçilerimiz nedense sosyal medyayı bu olaylarda bir türlü sindiremediler.

Allah bilir sosyal medya, yabancı basın ve birkaç yerel kanal olmasa biz bu olayları nasıl izliyor olacaktık. Peki destansı Gezi Parkı Direnişi’nden geriye neler kaldı;

İşte Gezi Parkı ve Kırmızılı Kadın dahil olmak üzere akıllarda kalan fotoğraflar;

[nggallery id=1]