Haftanın Medya Enleri 04-10 Mart 2013

PRNet A.Ş, geçtiğimiz hafta basında en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 04 Mart – 10 Mart 2013 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “Haftanın En’lerini” 5 başlık altında sıraladı;

HAFTANIN GÜNDEMİ “MÜSLÜM GÜRSES’İN VEFATI”
Bypass ameliyatından sonra karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan ve yaşamını yitiren Müslüm Gürses ile ilgili yansımalar 589 haberle bu hafta gündemin ilk sırasına yerleşti. 1998’den beri Venezuela’nın devlet başkanı olan Hugo Chavez’ın hayatını kaybetmesi 383 haberle gündemin 2. sırasında yer aldı. Başkent Ankara’da Yunus Emre Halk Çarşısı’nda 680 işyerinin yanmasına sebep olan yangın ile ilgili haberler 195 yansımayla gündemin 3. önem teşkil eden konusu oldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak dün eşi Kraliçe Rania’yla birlikte Ankara’ya gelen Ürdün Kralı 2. Abdullah’ın, Anıtkabir ziyaretinde saygı duruşu sırasında duygulanması ve ağlaması ile ilgili haberler 64 yansımayla 4. sırada yer aldı. Afganistan’da bin kilometrekare alanda altın aranmasıyla ilgili 4 ihaleyi 70 firmayı geride bırakarak kazanan TPAO’nun ülkeye ilk etapta 100 milyon dolardan fazla yatırım yapacağı ile ilgili yansımalar 63 habere konu olarak PRNet “Haftanın En’leri” listesinde beşinci sırada yer aldı.

HAFTANIN ÜNLÜSÜ “HÜLYA AVŞAR”

Hülya Avşar 145 haberle haftanın ünlüsü olarak ilk sırada yer alıyor. Orhan Gencebay, 139 haberle 2. sırada yer buldu. 117 haberle listede Cem Yılmaz 3.sırayı oluşturuyor. Cem Yılmaz’ı 108 haberle Sezen Aksu takip ederken, Yılmaz Erdoğan 97 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesinin son sırasında yer aldı.

HAFTANIN SİYASETÇİSİ “RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 3.564 haberle haftanın en çok haber olan siyasetçisi oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 892 haberle 2.sırada yer aldı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan 431 haberle 3. sırayı oluşturuyor. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç 400 haberle 4.sırada yer aldı. Çevre ve şehircilik BakanıErdoğan Bayraktar ise 377 haber yansımasıyla PRNet “Haftanın En’leri” listesinin siyasetçiler bölümüne son sırasından giriş yaptı.

HAFTANIN SPOR ADAMI “FATİH TERİM”

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim 439 haberle haftanın en çok konuşulan spor adamı oldu. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman 415 haberle 2. sıraya yerleşti. Beşiktaş Spor Kulübü Teknik Direktörü Samet Aybaba 393 haberle 3. sırada yer alırken Trabzonspor Kulubü başkanı Sadri Şener 222 haberle 4. oldu. BursaSpor’un Teknik Direktörü Hikmet Karaman 176,  haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesine son sıradan giriş yaptı.

 

HAFTANIN SPORCUSU “DIDIER DROGBA”

Galatasaray’ın yeni transferi Fildişi Sahilli futbolcu Didier Drogba 470 haberle haftanın en çok konuşulan futbolcusu oldu. Galatasaray’ın yeni transferi Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder 343 haberle 2. sırada yer aldı. Beşiktaş’ın orta saha futbolcusu Manuel Fernandes 306 haberle 3. sırayı oluşturdu. Beşiktaş’ın santrafor pozisyonunda görev yapan Slovak futbolcusu Filip Holosko 239 haberle 4. sırada yer aldı. Galatasaray’ın Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo139 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesine son sıradan giriş yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.