Hangi Takımın Daha Fazla Facebook Fanı Var?

Herkesin tahmin edebileceği gibi ülkemizde sanal alemin lideri Facebook, en çok konuşulan gündem konuları ise siyaset ve başta futbol olmak üzere spor. Yeşil sahalarda malum 4-5 büyük arasında yaşanan kıyasıya rekabet bazen güzel bazen ise istenmeyen olaylara sebep veriyor. Rekabetin en acısız olanı ise sosyal medyada yaşanıyor. Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki çekişme Facebook sayfalarında da devam ediyor.  Facebook sayfasında en çok fanı olan futbol takımı ise şu an için Galatasaray gibi gözüküyor.

Galatasaray Spor Kulübünün resmi Facebook sayfasında tam olarak 7,8 milyon beğenisi bulunuyor. Galatasaray’ı 6,2 milyon beğeni ile Fenerbahçe takip ediyor. Ardından 3,8 milyon beğeni ile ise Beşiktaş spor kulüpleri arasında 3.sırada yer alıyor.

Socialbakers tarafından yayınlanan bu listede Türkiye’deki tüm hayran sayfaları içerisinde ilk 5 sırada 3 büyük futbol kulübünün sayfaları yer alırken, 2.Fenerbajçe ve 5.Beşiktaş’ın arasına 4 milyon beğeni ile Cem Yılmaz ve Emre Aydın’ın fan sayfaları girmiş durumda.

Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.