Instagram Kullanıcılarını Feci Kızdırdı

Instagram bu hafta içinde aşağıdaki duyuruyu yayınlayarak kullanıcıların kişisel datalarının grup firmaları ile paylaşılabileceğini bildirdi. Üstelik paylaşımın çerezler, loglar, cihazlar, lokasyon gibi bilgileri kapsadığı ama bunlarla da sınırlı olmayacağı açıkça belirtiliyordu. Burada grup firmadan kasıt tabiki Facebook oluyordu.

We may share User Content and your information (including but not limited to, information from cookies, log files, device identifiers, location data, and usage data) with businesses that are legally part of the same group of companies that Instagram is part of, or that become part of that group.

Bu bildiri bir çok Instagram kullanıcısını çok kızdırdı ve bir çoğu alternatif uygulamalar arayışı içine girdi. Bu kullanıcılar dan biri de National Geographic. National Graphic resmi Instagram sayfasında aşağıdaki resmi yayınlayarak firmanın yeni gizlilik kurallarından hoşlanmadıklarını açıkça beyan ederek, bu uygulama değişmez ise hesaplarını kapatabileceklerini bildirdi.

Instagram için en güçlü alternatif ise daha yeni bir IOS güncellemesi ile 16 yeni filtre ekleyen Flickr. Flickr’ın bu atağı ile Instagram’a sinirlenen bir çok kullanıcıyı kapacağı düşünülüyor. Geriye ise tek problem Instagram fotoğraflarının Flickr’a taşınması kalıyordu ki bu konuda da Cloudsnap’in Freethephotos uygulaması imdada yetişti. Sizde fotoğraflarımı nasıl Flickr’a taşırım diye soranlardansanız tek yapmanız Freethephotos linkine giderek her iki hesabınızla giriş yapmak fotoğraflarınızı zahmetsizce Instagram’dan Flickr’a taşımak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.