Londra 2012 Olimpiyatlarını Twitter İle Takip Edin

Biz ülke olarak başarısızlığımız ile üzüldüğümüz ama orada bulunmaktanda gurur duyduğumuz Londra 2012 olimpiyatları tüm hızıyla devam ediyor. Olimpiyatlar gibi son derece popüler ve dünya çapında takip edilen bir konu gündemin en tepesinde olunca, doğal olarak tüm sosyal medya kaynakları ve sosyal paylaşımlarda onun üzerinden yürüyor bu aralar.

Eskiden olimpiyatlar televizyondan takip edilirdi, sonra televizyon artı internetten (web siteleri üzerinden) takip edilir oldu. Ama artık devir sosyal medya ve paylaşım devri. Londra 2012 bugün için televizyon, web siteleri ve sosyal medya sitelerinden takip ediliyor. Twitter’da Londra 2012 olimpiyatlarında sosyal paylaşım ağlarından en çok kullanılanlardan biri durumunda.

Londra 2012 olimpiyatları için için bir çok resmi twitter hesabı oluşturulmuş, bu hesapların her biri farklı branşlara ait ve güncel bilgiler paylaşılmakta. Fakat bunların aralarından en ilginç olanları ise kamera görüntülerine ait Twitter hesapları. İşte o hesaplardan bazıları;

L2012 Pool Cam

Yüzme yarışlarında yüzücülerin yarış sırasında havuz dibinden çekilen görüntüleri paylaşılıyor.

L2012 Mat Cam

Judo müsabakalarının salon tepesinden çekilen görüntüleri paylaşılıyor.

L2012 Table Cam

Masa tenisi müsabakalarının yine yukarıdan çekilen görüntüleri yayınlanıyor

L2012 Bball Cam

En çok ilgi çekenlerden biride pota arkası kameradan yayınlanan basketbol maçlarına ait görüntüler

Bu uygulama bu zaman kadar yapılmış en ilginç sportif sosyal medya çalışmalarından biri oldu. Her ne kadar İngilizler teknik ve istatistik sunumu açısından çuvallamış olsalarda sosyal medya ve sosyal paylaşım konusunda iyi bir iş çıkardıkları gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.