Mozilla ile Facebook Messenger Ortaklığı Kurdu

Mozilla ve Facebook 3 Aralık 2012 itibariyle Firefox için Facebook Messenger’ı resmen duyurdu. Firefox üzerinden Facebook profilinizi kullanarak anlık mesajlaşma yapabilmek için Firefox 17 kullanıyor olmanız yeterli. Bu eklenti sayesinde Firefox web tarayıcınızda hangi sayfa açık olursa olsun farketmiyor, örneğin Twitter profiliniz bile açık olsa Facebook profilinizdeki arkadaşlarınızla herhangi bir yeni sayfa açmadan mesajlaşabiliyorsunuz.

Bu eklentiyi kurmak için öncelikle Firefox tarayıcısının en sürümü olan Firefox 17’ye sahip olmanız lazım. Eğer sisteminizde yüklü değilse Firefox 17 linkini kullanarak yükleyebilirsiniz. Ardından Facebook üzerinden Firefox için Messenger eklentisini yüklyerek aktif hale getirebilir ve tarayıcınızda herhangi bir sitede gezinirken Facebook mesajlarınıza erişebilir ve yeni mesaj yazabilirsiniz.

Bu haberden yola çıkarak Mozilla ve Facebook ortaklığının sosyal medya severleri sevindirecek uygulamalar oluşturmaya devam edeceğini tahmin edebiliyoruz. Bakalım sırada ne olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.