Sosyal Medya ve Youtube Gangnam Style ile Çalkalanıyor

Son zamanlarda Youtube dahil tüm sosyal medya ve sosyal paylaşım ağları Gangnam Style ile çalkalanıyor. Peki nedir bu Gangnam Style?

Gangnam Style 15 Temmuz 2012’de Güney Koreli şarkıcı PSY tarafından çıkarılan single çalışmasının ismidir. Kısa sürede Güney Kore listelerinde 1 numara olan şarkı ardından tüm sanal dünyayı salladı. Gangnam Style videosu bu yılın eylül ayında 299 milyon izlenme ile Youtube tarihine geçti.

PSY şarkısıyla o kadar popüler olduki Amerika’nın en popüler televizyon programları olan The Today Show, Saturday Night Live ve The Ellen DeGeneres Show’a katıldı. Ayrıca Giants Dodger bezbol maçı öncesi Dodger Stadyum’da gösteri yaptı. Hatta Samsung bile reklamlarında Gangnam Style’ın popülerliğinden faydalandı.

Sosyal medyada ise bir çok ünlü tarafından paylaşıldı PSY’nin videosu. Üstelik kimler var paylaşanlar listesine kimler; T-Pain, Katy Perry, Britney Spears, Tom Cruise, nelly Furtado ve Maroon 5.

Gangnam Style videosu sadece Youtube’da yayınlanmadı tabiki. Büyük medya devleri The Wall Street Journal, Financial Times, CNN International ve Harward Business Review medya kanallarında bu videoya yer verdi.

İşin en ilginç tarafı ise 20 Eylül 2012’de Youtube üzerinden en çok beğenilen video olarak Guinness Rekorlar Kitabına girdi. Ama bu kitaba girmeden 3 gün önce yani 17 Eyülde MTV Avrupa Müzik Ödüllerinde en iyi vide kategorisinde adaylar arasına girdi.

Gangnam Style videosu bu kadar popüler olabilecek kadar farklı mı derseniz? Renkler ve zevkler tartışılmazmış, izleyin kendiniz karar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.