Twitter 2012 Yılının En Popüler Tweetlerini Yayınladı

Yıl sonları yaklaşınca bazen koskoca bir yılı geride bıraktık, bazende göz açıp kapayıncaya kadar geçti deriz. Öyle ya da böyle bir yılın daha sonuna geldik. 2012 yılına bitirmeye günler kaldı ve doğal olarak en iyiler ve en popüler listeleri teker teker yayınlanmaya başladı. Buna son örnekte Twitter firmasından geldi. En popüler ikinci sosyal ağ olan Twitter 2012 Golden Tweets sitesinden 2012 yılının en popüler tweetlerini yayınladı, işte o liste;

  • Barack Obama – “Four More Years”

Listenin ilk sırasında Amerika Birleşik Devletleri’ne ikinci kez başkan olarak seçilen Barack Obama var. Mitt Romney’e karşı seçimi kazandıktan sonra eşi Michelle Obama ile sarılmış resmi ile birlikte 6 Kasım tarihinde atmış olduğu “four more years” (dört yıl daha) tweeti tam 810 bin kez retweetlenmiş ve 300 bin kişi tarafından da favorilere eklenmiş.

  •  Justin Bieber – “RIP Avalanna. i love you”

Kanadalı genç şarkıcı Justin Beieber’in bayan hayranlarından biri de Avalanna Touth isimli yaşında bir çocuktu. Fakat Avalanna Touth 6 yaşında beynindeki tümörden dolayı hayatını kaybedince şarkıcı onun anısına 26 Eylülde “RIP Avalanna. i love you” (Huzur içinde yata Avalanna, seni seviyorum) tweetini attı. Bu tweet 220 bin kez retweetlenirken 100 bin kişi tarafından da favorilere eklendi.

  • TJ Lang – “Fuck it NFL.. Fine me and use the money to pay the regular refs.”

Eylül ayında Ulusal Amerikan Futbolu liginde Seattle Hawks ve Green Bay Packers takımları kafa kafaya giderken ligin gelirlerinin paylaşımında yaşanan sıkıntı nedeniyle maça yedek hakem atandı. Buna sinirlenen oyunculardan TJ Lang ise “Fuck it NFL.. Fine me and use the money to pay the regular refs.” (… NLF’yi – Ulusal Amerikan Futbol Ligi- Bana para cezası kesin ve parayı da adam gibi hakemlere ödeme yapmak için kullanın) gibi sert bir tweet attı. Bu tweet ise 98 bin defa retweetlenirken 28 bin kişi tarafından favorilere eklendi.

  • Team GB – “29 gold, 17 silver, 19 bronze – We finished 3rd in medal table after most successful Olympics for 104 years#OurGreatestTeam RT your support”

1948 yılından sonra olimpiyatlar 2012 yılında tekrar Londra’ya döndü ve Büyük Britanya takımı için gayet başarılı geçti. Kendi evlerinde böyle bir sonuç almak onları da oldukça sevindirmiş olacak ki Twitter üzerinden “29 gold, 17 silver, 19 bronze – We finished 3rd in medal table after most successful Olympics for 104 years OurGreatestTeam RT your support” (29 altın, 17 gümüş, 19 bronz – madalya sıralamasında 3. ve 104 yıllık tarihin en başarılı takımı olduk) diye tweet yazmışlar. Bu tweet de 67 bin kez retweetlenmiş ve 5 bin kişi tarafından favorilerine eklenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.