Twitter’dan E-mail Uygulaması

Twitter‘ın en çok eleştirilen yönlerinden biride tweetleri okumak için devamlı login durum kalmanız ve bir kaç iyi tweet okuyabilmek için yüzlerce boş mesaja maruz kalmak zorunda olunmasıydı. Malum insanlar yatıp kalktıklarını bile haber verir duruma geldiği için 100 kişi takip etseniz ve bu yüz kişi günde ortalama 10 tweet atsa sadece bu kadar takipçiyle bile 1000 tweet gözlerinizin önünden akıp gidiyor.

Bunu farketmiş olan Twitter‘da 14 Mayısda kendi resmi blogları olan blog.twitter.com‘da yöneticileri othman Laraki’nin ağzından Twitter’da e-mail uygulaması başladığına dair bir bildiri yayınladı;

Stories feature a design similar to the recently updated Discover tab, emphasizing who shared each story beneath summaries to help you decide which ones matter most to you. Click any headline to finish reading the story, add your take by tweeting directly from the email, and see related Tweets from the people you follow.

Bu bildiriye göre eğer isterseniz Twitter tarafından haftalık bir özet gönderilecek. Bu özet sayesinde takipçileriniz tarafından en çok paylaşılan tweet ve haberleri öğrenebileceksiniz. Özet sadece sizin takipçilerinizin yazdıkları değil takipçilerinizin en çok okuduğu tweetleride size bildirecek, üstelik bunun için bu tweetleri yazanları takip etmeniz bile gerekmiyor.

Eğer Twitter’ın haftalık özet bildirimlerini almak istiyorsanız yapmanız gereken Ayarlardan Bildirimler sekmesine gidip, orada en alta eklenmiş olan A weekly digest of Stories & Tweets from my network seçeneğini işaretlemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.