Ünlüler Youtube ile Paylaşmaya Devam Ediyor

Facebook, Twitter, Pinterest ve Youtube gibi sosyal paylaşım ağları markalar tarafından olduğu kadar ünlüler tarafından kullanılıyor. Özellikle ünlülerin Twitter takipçi sayıları hakkında hergün ayrı bir haber yapılıyor. Fakat diğer taraftanda bu kullanıcı profillerinin en azından bir kısmının fake veya pasif kullanıcığı olduğuna dair spekülasyonlarda ortalarda dolaşıyor. Özellikle Twitter takipçi ve Facebook Like sayıları bu dedikodulardan en çok etkilenen araçlar.

İşte bu noktada video paylaşım sitesi Yotube diğerlerinden ayrılıyor. Çünkü yapılan paylaşımının erişim alanı sadece takipçiler ve üyelerle sınırlı değil, Youtube web sitesine giren herkes paylaşılan videoyu görebiliyor. Youtube’un diğerlerinden farklı olarak bir video paylaşım sitesi olması ise özellikle müzik ve sinema sektörlerindeki ünlüler ve şirketler tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Youtube üzerinde şu an için açılmış binlerce resmi kanal var ve tanıtım videoları, fragmanlar ve konser kayıtları genellikle bu resmi kanallar ile Youtube üzerinden yayınlanıyor.

Buna en iyi 2 örnek ise Christina Aquilera ve Coldplay grubundan geldi.

Christina Aquilera yeni single çalışması Your Body için tanıtım videosunu Youtube üzerinden paylaştı.

Christina Aquilera – Your Body

Bir diğer tanıtım ise Coldplay tarafından yapıldı. Grubun 19 kasımda bir konser film yayınlanacak ve Coldplay henüz bu film yayınlanmadan tanıtım fragmanını Youtube üzerinden yayınladı.

Coldplay  – Live 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.