2012 Yılına Damga Vuran Android Cihazlar

Teknolojik gelişmelerin tavan yaptığı bir yılı daha geride bıraktık. Hem Apple yeni Iphone ve Ipad hem de Samsung ve HTC gibi firmalar Android işletim sistemine sahip yeni cihazları ile 2012 yılında gövde gösterisi yaptılar. Bunların bazıları yere göğe sığdırılamazken bazıları da büyük eleştirilere maruz kaldı. Daha geniş bir firma ve ürün yelpazesine sahip Android işletim sistemi ise Apple firmasının IOS işletim sistemine sahip Iphone ve Ipad leri karşısında şov yaptı desek yalan söylemiş olmayız heralde.

Malum akıllı telefon ve tablet bilgisayar üreten firmaların büyük bir kısmı Android işletim sitemini tercih ediyor. Peki bu üretilen Android cihazlardan hangileri 2012 yılına damgasını vurdu. İşte en iyi android cihaz 2012 listesi;

5-Motorola DROID RAZR MAXX HD

Listenin 5.sırasında bizim ülkemizde çok popüler olmayan ama Amerika ve Avrupa’da oldukça ses getiren Motorola Droid Razr Maxx HD var. 4,7 inç ekranı, çift çekirdekli işlemcisi, 2 GB ram ve tüm bunların üzerine 3,300 mAh pili ile diğer sıradan Razr modellerle karıştırılmaması gereken bir Motorola cihaz. Pil ömrü en uzun Android akıllı telefonlardan biri ve performanslı kullanılsa bilebir çok cihazın normal kullanımda sağlayamadığı bir pil ömrü vaad ediyor.

4-LG Optimus G

2012 yılının en iyi Android telefonları listesinde 4.sırada bir Güney Kore markası LG ve onun LG Optimus G serisi var. LG bir çok konuda akıllı telefon sektörüne yenilikleri ile liderlik etse de bir türlü istediği pazar payına ulaşamadı. LG Optimus G çok başarılı bir cihaz olmasına rağmen hem geç piyasaya sürülmesi hemde tam Samsung rüzgarı piyasaları süpürürken satışa sunulması bir arka planda kalmasına yol açtı. LG Optimus G, 1,5 GHz 4 çekirdekli işlemcisi, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ve 13 mega piksel kamerası ile çok daha iyi yerlerde olması gereken cihazlardan biriydi.

3-HTC One X

2012 yılının yıldızları arasında kesinlikle yer alması gereken akıllı telefonlardan biri de HTC One X. HTC One X 4 çekirdekli işlemciye ve 4,7 inç 720p ekranı ile rakiplerine göz dağı verdi. 8 megapiksel HD arka kamera ve HD ön kamera ile donatılan cihaz 32 veya 64 GB kapasiteye sahip. İşletim sistemi ise Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

2-Samsung Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note 2 için aslında tam olarak bir akıllı telefon demek yanlış olur. Cihaz hem tablet hem telefon olarak kullanılabilen phablet adı verilen bir ara ürün. Üstelik 5,5 inç ekranı ile herkese hitap etmediğide aşikar. Ama akıllı telefon özelliğinden dolayı listenin dışında bırakmak pek de adil olmazdı. 5,5 inç HD ekrana sahip Samsung Galaxy Note 2 Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile piyasa sürüldü. 3,100 mAh pili ile bu devasa ekranına rağmen tüm gün yetebilen bir pil ömrü sunuyor. 1,6 GHz Exynos işlemcisi ve 2 GB ram ile bir telefonun size sunabileceğinin çok daha fazlasını elde etmenize olanak sağlayan bu cihaz kesinlikle 2012 yılının en iyi Android cihazlarından biriydi. 2013 yılında 6,3 inç ekranı ile Samsung Galaxy Note 3 içinde geri sayımın başladığını ayrıca belirtmek lazım.

1-Samsung Galaxy S3

2012 yılının Android işletim sistemine sahip en iyi akıllı telefonu için tartışmaya bile gerek yok. Her yerde okuyabileceğiniz yorumlar ve satış rakamları zaten birincinin hangi cihaz olduğunun açık bir göstergesi. 4,8 inç ekran, 2 GB ram, 4 çekirdekli işlemcisi ve Android 4.0 Ice Crem Sandwich işletim sistemi ile Samsung Galaxy S3 kesinlikle listenin ilk sırasını sonun kadar hak ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.