Android Cihazlar İçin Fitness ve Sağlık Uygulamaları

Fit olmak için spor salonuna gitmek zorunda olduğunuzu söyleyenler size yalan söylüyorlar. Spor salonunun sizin üzerinizdeki en büyük etkisi egzersiz sırasında size ekstra motivasyon sağlaması. Uzmanlara göre ise en verimli egzersiz yöntemi bilinçli ve doğru olarak yapılan egzersizler. Ayrıca vücut ağırlığı kullanılarak evde yapılan egzersizlerinde son derece başarılı oldukları gözlenmiş.

Eğer bir akıllı telefon kullanıcısı iseniz ise işiniz biraz daha kolaylaşıyor. İster evde, ister spor salonunda egzersiz yapın hatta isterseniz açık havada koşu veya yürüme egzersizleri yapın farketmez, artık akıllı telefonlara yüklenebilen uygulamalar ile yaptığınız egzersizleri daha verimli hale getirmek, takip etmek ve gelişimi gün ve gün izleyebilmek mümkün.

İşte Android cihazlar için bazı fitness ve sağlık uygulamaları;

  • Runkeeper

Vücut yağlarının yakımı, kondisyon ve fit bir vücuda sahip olmanın en ucuz yolu hiç şüphesiz açık havada koşmaktır. En ucuz olması büyük avantaj tabiki ama hızınızı, koştuğunuz mesafeyi ve yaktığınız kaloriyi ölçememek ise dezavantajlarınız. ücretsiz Android uygulaması Runkeeper tam olarakda burada devreye giriyor ve tüm bu ölçümleri gerçekleştiriyor. Üstelik duruduğunuz veya mola verdiğiniz zaman ise autopause (otomatik bekleme) fonkisyonu devreye giriyor.

  • Jefit

Jefit uygulaması ise bölgesel kas çalışması yapmak isteyen akıllı telefon sahipleri için son derece faydalı olacaktır. Hangi kaslarınızı çalıştırmak istiyorsanız ona göre egzersizler öneren Jetfit ile isterseniz bir profil oluşturup, resimlerinizi çekerek gelişiminizide gözlemleyebilirsiniz. 500’ün üzerinde egzersiz ile rutin bir çalışma programı uygularsanız başarılı olmamak için hiç bir nedeniniz kalmayacaktır. Ayrıca uygulama sizin Body Mass Index yani Vücut Kitle Endeksinizi otomatik olarak hesaplayarak performansınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır. Jetfit Android uygulamasının normal sürümü ücretiz ama Pro almak isterseniz 5 dolar ödemeniz gerekecek.

  • Workout Trainer

Workout Trainer Android uygulaması aynen Jetfit gibi çalışıyor. Uygulama hangi bölgenizi çalıştırmak isterseniz ona uygun bir egzersiz programı veriyor size. Uygulama içerisinde herhangi bir gym aletinin kullanımınına gerek olmayan egzersizler bulunuyor ve bu egzersizleri size grafikler ve videolar ile gösteriyor. Workout Trainer uygulaması size program tavsiyeleri verdiği gibi aynı zamanda programlarınızı arkadaşlarınız ile paylaşmanızı ve görüş alış verişinde bulunmanızıda sağlıyor. Bu uygulamayı Android cihazınıza ücretsiz indirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.