Android Tablet ve Telefonunuz İçin Çocuk Kilidi – Kids Place

Çocuğu olanlar çok iyi bilirler onların elektronik eşyalara, özellikle de cep telefonu ve tabletlere olan meraklarını. Doktorların bu cihazları çocuklardan uzak tutun tavsiyelerine rağmen bazı aileler, bazen biraz olsun dinlenebilmek için çocukların ellerine akıllı telefonlarını veya tabletlerini tutuşturuveriyorlar. Fakat bu bazen özellikle de telefonlarda istenmeyen aramalara ve gönderilen mesajlara, hatta ve hatta tabletlerde ise kısıtlamalı oyunlarda  kredi kartı kullanımlarına bile sebep olabilmekte.

Sizde bu konulardan müzdarip iseniz ve eğer telefonunuz veya tabletiniz Android işletim sistemi ile donatılmış bir cihaz ise tam size göre bir uygulama bulunuyor; Kids Place.

Kids Place uygulamasını indirdiğiniz taktirde belirlediğiniz bir şifre ile girilebilen özelleştirilmiş bir sayfa oluşturuyorsunuz. Bu sayfa içerisine istediğiniz uygulamaları ekleyip çıkarabilirsiniz ve sayfayı etkinleştirdiğiniz taktirde telefonunuzun geri ve ana sayfa tuşları da kitleniyor. Böylece çocuğunuz Kids Place sayfasından istese de ayrılamıyor, cihazınızın ana sayfasına dönmek için menüden çıkış yapmanız ve şifre girmeniz gerekiyor.

Diğer taraftan ise uygulamaların çevirim içi satın alma sayfalarına da erişim kısıtlanıyor ve sizden habersiz herhangi bir satın almanın önüne geçiliyor.

Kids Place’in en güzel özelliklerinden birisi de zaman ayarının olması. İsterseniz belirli bir süre sonra Kids Place sayfasının kilitlenmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz gelen çağrıları kapatabilir, tüm kablosuz iletişimi kapatarak çocuğunuzun wi-fi be bluetooth üzerinden radyasyona maruz kalmasını engelleyebilirsiniz.

Uygulamayı bu linkten indirebilirsiniz; Kids Place – Parental Control

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.