Apple IOS 6.1 ile Neleri Güncelledi?

IOS 6 geçen eylül ayında Apple tarafından duyurulduğunda oldukça ses getirmiş, iyi ve kötü bir çok eleştiri almıştı. Özellikle Google Maps ve Youtube uygulamalarını IOS işletim sisteminin standart yazılımlarının dışında bırakması eleştirilere sebep olmuş hatta Apple firmasının kendi başarısız Apple Maps uygulaması alay konusu olmuştu.

Aradan geçen 5-6 ayın ardından geçen günlerde IOS 6 için yeni bir güncelleme yayınlandı ve IOS 6.1 kullanıma sunuldu. Peki IOS 6.1 ile gelen yenilikler neler?

Öncelikli olarak 4G LTE desteği geldi ki Türk kullanıcıların şimdilik hiç bir işine yaramayacaktır. Çünkü bizim şebekeler henüz 4G destekli değil. O yüzden IOS 6.1 en azından bugün için Türk Iphone ve Ipad kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratacak.

Apple tarafından yapılan duyuruya göre IOS 6.1 güncellemesi ile gelen ikinci yenilik Siri kullanarak sinema bileti alabilme kolaylığı. Ama maalesef bu da sadece Amerika’da yaşayan Apple kullanıcıları için. Yani değil biz Avrupa bile şu anda bu uygulamadan mahrum.

Sonuç olarak IOS 6.1 bizim için çok da önemli bir yenilik kapsamıyor. Yerinizde olsam güncelleme yapmak için zaman harcama zahmetinde bile bulunmazdım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.