Apple Ipad Mini için Ipad 2 Üretimini Durduruyor

Apple firması, Ipad Mini tablet bilgisayarlarını duyurmasına sayılı günler kala Ipad 2 cihazlarının üretimini durdurma kararı aldı. Bunu hem üretim bandından bir ürünü kaldırarak Ipad Mini için yer açmak, hem de fiyatı iyice düşmüş olan Ipad 2 yüzünden Ipad Mini tabletlerin fiyatını daha da aşağıya çekmek zorunda kalmamak için yaptığı düşünülüyor.

Yapılan tahminlere göre yıl sonuna kadar satılacak Ipad Mini sayısının 7 milyonu bulması bekleniyor. Ipad Mini’nin Ipad 2 ile aynı çözünürlüğe sahip olacağı düşünüldüğünde 1,5 yaşındaki cihazın üretim bandından çıkarılması mantıklı gözüküyor.  Üstelik Apple firması şu an itibariyle 4 in.lik Ipod Touch için 299 dolarlık bir satış fiyatı belirlemiş durumdaydı ve 9,7 inçlik Ipad 2 ise resmi olarak kendisi tarafından 399 dolardan satılmaktaydı. Bu durumda iki ürün arasında Ipad Mini için çok ama çok dar bir fiyat aralığı kalmaktaydı.

Fakat Apple firmasının düşünmesi gereken tek problem bu değil gibi gözüküyor. Çünkü pazardaki en büyük rakipleri Kindle Fire HD ve Nexus 7 olacak ve bu cihazların fiyatları sadece 199 dolar yani 4 inçlik Ipod Touch bile bu tabletlerden 100 dolar daha pahalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.