Apple Ipad Mini İçin Gün mü Sayıyor?

Ipad Mini ne zaman çıkacak? Apple Ipad Mini mi çıkaracak? Apple Ipad Mini’yi çıkaracak mı? Bunlar Iphone5 dedikodularını saymazsak son zamanların Apple hakkında en çok sorulan soruları olsa gerek. Her yerde hemen hemen her teknoloji bloğunda bu konuyla alakalı yüzlerce dedikodu okuyabilirsiniz. Peki bu dedikodular ne kadar gerçek?

Digitimes sitesinde 20 ağustos 2012 de yayınlanan bir yazıya göre Apple firması Ipad Mini için gerçektende gün sayıyor. 7,85 inç ekrana sahip olacağı düşünülen Ipad Mini diğer Ipadlere göre daha ince bir çerçeveye sahip olacak, böylece ekrana daha çok yer kalacak ve 7,85 için daha az genişlik kullanılarak cihaz minimum büyüklükte tutulacak. Çözünürlük ise Ipad 22ye yakın seviyelerde olacak.

Kaynaklara göre 7,85 inçlik Apple Ipad Mini zaten hazirandan beri Apple’ın anlaşmalı olduğu yüzlerce aracı firma tarafından üretiliyor. Ipad Mini eylül ayından itibaren ise aylık 4 milyon üretim kapasitesine ulaşarak ekim ayında piyasaya sürülecek.

Söylentilere göre ise Ipad Mini ile en büyük amaç, Amazon’un 7 inçlik 199 dolardan satılan Kindle Fire ve onun pazarına yeni yeni ortak olan ve Google tarafından yine 199 dolara satılan 8 GB kapasiteli 7 inçlik Google Nexus  tabletin yerlerini sarsmak hatta pazarlarını ele geçirmek. Üstelik Apple bunu yaparken fiyatını o kadar aşağılara çekmeyecek ve cihazı 299 dolardan satışa sunacakmış. İlk başta kulağa mantıklı gelmesede Apple ve onun pazarlama stratejilerini düşününce, aynı boyutlara sahip cihazları Amazon ve Google’dan daha pahalıya satması halinde bile satış rakamlarında onları geçerse şaşırmamak gerekir.

Tabiki bütün bunlar sitelere sızan parça resimleri ve güya üretici firmalar tarafından dışarıya sızdırılan bilgilerden kaynaklanan dedikodular ama dediğimiz gibi şimdilik sadece dedikodular. Teknolojionline olarak bizim burada yaptığımız sadece bir kaç tercüme ile yabancı medyadan ilgimizi çeken bir haberi size sunmak. Dolayısıyla böyle bir beklenti içerisine girerseniz ama ekim ayında piyasaya çıkarılmadığına veya hiçbir zaman böyle bir ürünün piyasaya çıkarıldığına şahit olamaz iseniz aman bizi suçlamayın. Hatta dürüst olmak gerekirse bu sitede daha önce Apple’ın Ipad Çıkarmaması İçin 2 Neden başlıklı bir yazı bile yayınlamıştık. Bakalım dedikodular mı doğru çıkacak yoksa bizim tahminlerimiz mi tutacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.