Apple Ipad Mini Ekimde Iphone 5 Eylülde Çıkacak

Günlerde beri Ipad Mini dedikoduları ortalığı kasıp kavuruyor. Son dedikodulara göre Apple Ipad Mini için çıkış tarihini ekim ayı olarak belirlemişti. Yine dedikodulara göre eylül ayında üretim kapasitesi aylık 4 milyon cihaza ulaşacak ve ardından ekim ayında Ipad Mini bayilerde satışa sunulacaktı.

Fakat 25 Ağustosta Allthingsd.com sitesinden benzer ama daha büyük bir iddia geldi. Siteye göre Apple gerçektende ekim ayında Ipad Mini tabletleri piyasaya sürecekti ama eylül ayında Iphone5 kullanıcılara sunulduktan sonra. Bu da Apple hakkındaki diğer büyük dedikodulardan biri olan Iphone5 ne zaman çıkacak sorusunu tekrardan alevlendirdi.

Apple firmasından şu ana kadar ne Ipad Mini ne de Iphone5 için herhangi bir teyit gelmiş durumda değil fakat site bunun kesin olduğunu söylüyor.  Peki arada sadece bir ay varken Apple neden aynı anda iki ürünü birden tanıtmıyor? Çünkü Apple için Iphone5 çok büyük bir ürün ve uzun zamandır bekleniyor. Cihazının piyasaya çıkmasının yaratacağı süksenin ne kadarbüyük olacağını ise tartışmaya bile gerek yok. Dolayısıyla Apple Iphone5 için yapılacak tanıtımı sulandırmak ve yaratacağı bu süksenin etkisini yine kendisine ait diğer bir cihazla yaralamak istemiyor. 

Iphone5 başlı başına bir dönüm noktası olacak Apple için, Ipad Mini ise Google Nexus 7 ve Amazon Kindle Fire için bir uçaksavar etkisi gösterecek. Iphone5 ile akıllı telefon pazarındaki yerini korurken, Ipad Mini ile ise küçük ve ucuz tabletlerin satış rakamlarına ortak olarak tablet piyasasındaki hakimiyetini devam ettirmeye çalışacak.

Neyseki sayılı gün çabuk geçer diyerek önümüzdeki son bir ay içerisinde tüm bu dedikoduların ne kadar gerçek ne kadar uydurma olduğunu göreceğiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.