Avast Antivirüs Android Telefonları Koruyacak

Android işletim sisteminin Apple’ın IOS’una karşı en büyük zaaflarından birinin güvenlik açıkları olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız telefonunuza Android uygulamalarından veya internetten virüs bulaşma ihtimalini her zaman göz önünde bulundurmanız lazım. Bu sebepten olsa gerek Android için antivirüs programı arayanların yardımına Avast koşuyor yani Avast free mobile security adı altında Avast antivirüs, android telefonları koruyacak bundan böyle.

Avast free mobile security adı üstünde ücretsiz ama bir çok özellik barındırıyor. Örnek vermek gerekirse;

  • Gizlilik raporları
  • Görüşme ve mesaj filtreleme
  • Sim-card da değişklik olduğu zaman bilgilendirme
  • Firewall – güvenlik duvarı
  • Uygulama yönetimi
  • Tam zamanlı koruma
  • Otomatik update

Android için Avast antivirüs‘ün diğer koruma programlarının hepsinde olmayan bir diğer özelliğide, Android işletim sistemi ile tanımlı gelen internet tarayıcısı içinde web kaynaklı virüslere karşı koruma sağlaması. Ayrıca Avast hali hazırda yüklemiş olduğunuz uygulamalarıda tarayarak gizliliğinizi tehdit eden herhangi bir sistemsel izinlerinin bulunup bulunmadığını size bildiriyor.

Avast antivirüs ile reklam amaçlı arama ve mesajları engellemenizde mümkün. İstemediğiniz telefon numaralarını gruplara ayırarak isterseniz belli bir süre engelleyebiliyorsunuz. Firewall özelliği sayesinde ise bazı uygulamaların internet erişimlerini engeleyebiliyorsunuz. Mesela bir oyunu çok sevdiniz ama bu oyunun cihazınız üzerinden internete bağlanması sizin rahatsız ediyor, bu durumda firewall sayesinde oyunun internete erişimini engelleme şansınız var.

Avast free mobile security uygulamasının en iyi özelliklerinden biride anti-theaft yani hırsızlık koruması. Bu özellik sayesinde telefonunuzda sim card değiştiğinde veya siz bir SMS gönderdiğiniz zaman cihaz kitleniyor.

Bütün bu özelliklere baktığımızda Avast Free Mobie Security Android için antivirüs ve koruma programları arasında en iyisi gibi duruyor. Eğer Android bir cihaz kullanıyorsanız sizde cihazını daha iyisi çıkana kadar Avast ile korumalısınız.

Uygulamayı Google Play‘den indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.