Baştan Çıkaran Iphone Uygulaması Snapchat

Sözlü ve yazılı iletişimin yerini yavaş yavaş sanal ve mobil iletişime bıraktığı günümüzde teknolojinin bu yönü muhtemelen en fazla karşı cinsler arasında kullanılıyordur. Özellikle uzak mesafe ilişkileri yaşayanlar veya gün içinde birbirlerini fazla görme imkanı olmayan çiftlerin imdadına binlerce SMS tarifeleri ile GSM operatörleri ve ücretsiz görüşme ve mesajlaşma imkanı sağlayan akıllı telefonlar ve onların uygulamaları yetişiyor.

Gelgelelim iş SMS veya uygulama üzerinde mesaj göndermeye gelince insanlar yazdıklarına dikkat etmek zorunda kalıyor. Bunun en büyük sebebi ise mesajın yalnış birine gönderilme riski veya başka biri tarafındanda okunabilme ihtimali. Ünlülerin internete düşen fotoğrafları ve özel yazışmaları  herkesin bildiği ve artık alıştığı haberlerin başında geliyor ama bizim katı toplumumuzda ünlü olmayanların başı bu tür olaylarda çok daha fazla ağrıyabiliyor. İşte burada yeni bir Iphone uygulaması Snapchat devreye giriyor.

Snapchat Iphone uygulaması ile özel olarak gönderdiğiniz mesaj ve fotoğraflara timer ekleyebiliyorsunuz. Yani 10 saniyelik bir süre ile kısıtlayıp mesajınızı gönderirseniz, gönderdiğiniz mesaj tüm içerikleri ile beraber 10 saniye içinde karşı tarafın cihazından siliniyor.

Bu arada Snapchat ile tekrar gündeme gelen bir kavram var o da Sexting. Bu kavram sex ve text kelimlerinden çiftler arasında cinsel veya seks içerikli mesajlaşmaya verilen isim olarak türetilmiş. Gerçi bu kavram Snapchat’den öncede vardı ama Snapchat sayesinde daha fazla ve rahatlıkla kullanılmaya başladığından bahsediliyor. Uygulama ise en çok partnerini seksi resimleri ile baştan çıkarmak isteyen bayanlar tarafından kullanılıyormuş.

Kendisini 10 saniyede imha eden mesajları nasıl ölçüpte bu sonucu çıkarmışlar o da ayrı bir konu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.