CES 2014 Eğimli Teknoloji Şovuna Döndü

Las Vegas’da düzenlenen CES 2014 teknoloji fuarı markalarının bükülebilir ve eğimli ürünlerini sergiledikleri şova dönüştü. Samsung ve LG firmaları bükülebilir televizyon ve cep telefonlarının tanıttı.

Samsung Bükülebilir Televizyon

Daha önce içe doğru eğimli 105 inçlik yatay 4000 piksel çözünürlüğe sahip 70 bin dolarlık televizyonunu tanıtan Samsung firması şimdi de kumanda ile bükülebilen prototip televizyonu ile şov yaptı.

85 inçlik ekrana sahip Samsung bükülebilir televizyon için firma ne zaman üretileceğini veya fiyatı konusunda bir bilgi verilmezken, televizyonun ekranı uzaktan kumandadaki bir düğme ile ortadan içe doğru bükülebiliyor. Bükülebilir televizyonun kullanım amacı tamamıyla ışık ile alakalı. Kullanıcılar gün ışığında daha iyi görüntü için ekranı içe doğru bükebilecekken gece ise düz olarak kullanabilecekler.

Eğimli Telefon LG G Flex

CES 2014’te benzer bir teknolojik üründe LG’den geldi. Firma LG G Felx adını verdikleri eğimli akıllı telefon modelini tanıttı. 720p OLED ekrana sahip cihazın işlemcisi ise .Qualcomm Snapdragon 800. Ayrıca 2 GB RAM ve 13 MP kamera ile donatılan LG G Flex yakında AT&T, T-Mobile ve Sprint telekom firmalarının tarifeleriyle birlikte satışa sunulacak ama fiyat konusunda herhangi bir bilgi şu an için yok.

LG ayrıca CES 2014’te 105 ekranlık dev içe eğimli ultra HD televizyone modelini de görücüye çıkardı.

CES Nedir?

Ces her yıl Las Vegas’ta düzenlenen teknoloji fuarına verilen isimdir. Consumer Electronics Show (Tüketici Elektroniği Şovu) ibaresinin baş harflerinden kıasltılmıştır. 7 Ocak’ta başlayan CES 2014 10 Ocak’ta sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.