CES 2014’te Öne Çıkan Teknolojiler

CES 2014 son gününü yaşarken teknoloji devleri hem konsept ürünlerini hem de satışa sunacakları ürünleri birer birer tanıttılar. Bu sene CES’te öne çıkan firmalar ise Samsung, LG, Pebble ve Sony oldu. İşte kategori kategori best of CES 2014

  • En İyi Akıllı Saat – Pebble Steel

Kickstarter üzerinden toplanan bağışlarla ortaya çıkarılan Pebble Akıllı Saat yeni ürünü metal kasalı Pebble Steel ile CES 2014’te en dikkat çekici firmalardan biri oldu. Samsung gibi dev bir rakibe karşı bile ilk savaştan galip çıktı dense yeridir.

  • En İyi Oyun Sistemi – PlayStation Now

Bulut teknolojisi oyun konsollarına da ulaştı. Playstation Now ile artık konsolsuz oyun oynamanız artık mümkün, PS4 ile başladığınız bir oyuna kaldığınız yerden yatak odası televizyonunuzdan, hatta ertesi sabah akıllı telefonunuzdan bile devam edebilirsiniz. Sony PS 4 ile verdiği sözü sonunda Playsation Now ile tutmuş oldu.

  • En İyi Kamera – Sony FDR-AX100 Handycam

Fujifilm’in akıllı telefonlar için anında fotoğraf yazan cihazı, Canon’un Vixia Mini X’i, Samsung’un yeni aynasız fotoğraf makinesi NX30 ve Nikon’un küçük D3300 DSLR’ına rağmen CES 2014’te kazanan Sony FDR-AX100 oldu. 2 bin dolarlık fiyatı biraz zorlayıcı olsa da 4000 piksellik ultra HD görüntüler elde etmek artık mümkün.

  • En İyi Otomotiv Teknolojisi – Chevrolet Performance Data Recorder (Performans Kaydedici)

Artık araçlarında bire kara kutusu var ama bu eğitim amaçlı kullanılabilir durumda. Özellikle pist yarışçıları için son derece kullanışlı olacak olan bu teknoloji sürüşünüz bittikten sonra size gerekli olan tüm datayı ve analizleri veriyor.

  • En İyi Televizyon – LG, Samsung ve Sharp

CES 2014 televizyon üreticileri için son derece verimli geçti ama bir galip çıkmadı sanki. Bir tarafta 105 ekran LG eğimli ultra hd diğer tarafta benzer özelliklerde Samsung var. Ama bunlara rakip Sharp aradan sıyrılabilir aslında. Çünkü LG ve Samsung 70 bin dolarlık fiyatlardan bahsederken Sharp 1600 dolara yine eğimli olan Aquos Quattron+ modelini ortaya sürdü. Her ne kadar Ultra HD olmasa da çözünürlük HD ile Ultra HD arasında bir yerlerde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.