En Kötü 5 Akıllı telefon

Her yerde her ürünün en iyilerinin olduğu listeleri görürsünüz, genelde kimse kötülerden bahsetmek istemez. Çünkü bilinçli tüketiciler her zaman için en iyisini yada diğer bi deyişle bütçesinin yettiği en iyisini alma gayreti içindedir. O yüzden herkes en iyisini merak eder, önemli olan en iyinin hangisi olduğudur ama en kötüsünü kimse merak etmez. Biz bu sefer olaya tersten yaklaşalım dedik, işte size en kötü 5 akıllı telefon.

1 T-Mobile G1

g1 large

G1 T-Mobile için üretilmiş bir telefon olduğu için ülkemizde test edilme şansı pek olmadı ama eleştirilerin büyük bir kısmı kullanışsız olması, çok kısa pil ömür ve sadece 192 MB hafızası olmasınaydı. Ama Qwerty klavyesi sayesinde Amerika’da milyonlarca sattı. Özellikle dokunmatik ekran için optimize edilmiş olan Android işletim sistemi kullanmasınında performansını etkilediği söylenir ve bu sebepten Android’in Apple’a çok geç rakip olabildiğinden bahsediliyor.

2 Sharp Aquos Hybrid

sharp aquos hybrid

2000’li yıllarda Motorola’nın kullandığı bu dizaynı2011 yılında kullanmak sanırız yapılabilecek en büyük hatalardan biridir. Bu telefon çıkarıldığında Android 2.3 versiyonuna ve 16 megapixel kamerası bulunan akıllı telefonlar zaten piyasadaydı. Birde üstüne istiridye kapak ve çirkinlik eklenince gerisini siz düşünün. Zaten bir çoğu gibi muhtemelen sizde bu telefona herhangi bir yerde rastlamamışsınızdır. 

3 Sony Ericsson Xperia Mini Pro

sony ericsson xperia mini pro

Şık sayılabilecek görüntüsüne ve sliding klavyesine karşılık ergonomik olarak biraz fazla mini geldi Sony Ericsson Experia Mini. Tabi sizin bir piyanistten daha ine parmaklarınız yok ise. Gerçi bu telefonu kullanabilecek incelikde olsanız dahi tepkimesi çok kötü klavye sizin performansınızı her türlü düşürecektir. Yinede almaya niyetiniz var ise elektronik marketlerin yarısından fazlasının kampanyalı ürünleri arasında bulunuyor, bari çok para verymeyin.

4 Kyocera Echo

kyocera echo

İş teknik dersinde öğrenciler tarafından bir araya getirilmiş gibi duran çift ekranlı Kyocera Echo için söylenebilecek en iyi şey bize kadar ulaşamamaış olması.

5 Sony Xperia Play

Sony Ericsson Xperia Play

Devir PC ve konsul oyunlardan geçip online ve sosyal oyunlara doğru gidiyor. Bunun en büyük göstergeside Nintendo’nun zarar etmesi ve konsul satışlarının düşmesidir heralde. Bu durumda oyun taşınabilir oyun konsulunu telefona entegre etmek çok akıllıca sayılmazdı. Zaten kaç kişinin elinde gördünüzki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.