Samsung Galaxy Note 2 3 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

Samsung firmasnın henüz bir ayık olan phablet yani tablet telefonu Galaxy Note 2 daha şimdiden 3 milyon satış rakamına ulaştı. 5,5 inçlik ekran tablet telefon eski Galaxy Note’un satış rakamını da üçe katlamış oldu. Samsung’un Galaxy S3 ile 100 günde ulaşmış olduğu 20 milyonluk satış rakamı düşünüldüğünde 3 milyonluk bir satış başarı gibi görünmese de, ara konsept bir ürün için oldukça yüksek bir satış rakamı demek.

Ayrıca Samsung Galaxy Note 2  dağıtım ağını tamamladığı zaman, yakaladığı bu satış trendiyle çok daha yüksek rakamlara ulaşabilecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Note 2 2GB Ram, 8 MP kamera, 1,6 GHz 4 çekirdekli işlemci ve 4.1 Jelly Bean Android işletim sistemine sahip. HD Süper Amoled 5,5 inçlik ekranı ile bir telefon için biraz büyük gözükse de, hem telefon hem tablet olarak kullanılabileceği düşünüldüğünde bu büyük ekran son derece işlevsel gözüküyor.

Samsung bir dezavantaj gibi gözüken bu büyük ekranı reklamlarda LeBron James gibi devasa bir NBA oyuncusunu kullanarak biraz olsun avantaja çevirmeye çalışmış. Doğal olarak 5,5 inç LeBron James’in ellerinde son derece makul bir büyüklükte gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.