Google Nexus 7 Avrupa Pazarında

Google’ın tablet bilgisayarı Nexus 7 duyulduğu anda tablet severleri bir heyecan kaplamıştı. Fakat cihaz önce Amerika, İngiltere daha doğrusu Britanya ve Kanada’da satışa sunuldu. Üstelik Nexus 7 direk Google tarafından Play Store‘larda kullanıcılar ile buluştu. 8GB versiyonu Amerika’da Amazon Kindle Fire’a rakip olabilmesi için 199 dolardan satılmaktaydı.

Biz Nexus 7 Türkiye’ye ne zaman gelir diye beklerken Google cihazı Fransa, Almanya ve İspanya’da Play Store’dan satmaya başladı. Satış fiyatları ise Nexus 7 8GB için 199 euro, 16GB için 249 euro olarak belirlenmiş.

7 inç büyüklükte ve doğal olarak Android işletim sistemine sahip tablet bilgisayarın Amazon Kindle Fire’ın en büyük rakibi olması bekleniyor. Amerika satışına geçen ay başlanan cihazın satışları oldukça iyi gidiyor ve beklentileri boşa çıkarmayacak gibi görünüyor. Cihaz Cnet tarafından yapılan incelemede ise 5 üzerinden 4 yıldız aldı. Yapılan incelemede ekran çok başarılı, performans yeterince hızlı, dizayn oldukça ergonomik bulunurkern, Nexus 7 için bir tabler pc olaraj medya kullanımı konusunda da gayet başarılı olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.