IOS 6 ile Google Maps Nasıl Kullanılır?

Bildiğiniz gibi Apple IOS 6 ile Google Maps ve Youtube uygulamalarını kaldırmıştı. Google daha sonra IOS 6 uyumlu Youtube uygulamasını Itunes üzerinden yayınlamış fakat konu harita olunca Apple kendi harita uygulaması olan Apple Maps i IOS 6 ya dahil etmişti. Fakat Apple Maps hem performans hem de görsellik olarak Google Maps uygulamasının çok gerisinde kalınca insanlar tabir yerindeyse Google ın eline bakmaya başladılar.

İşte tam bu noktada Google kendi bloğundan  Iphone 5 veya işletim sistemini IOS 6 ya yükselten tüm Ipad ve Iphone kullanıcılarını rahatlatacak olan açıklamayı yaptı ve Google Maps uygulamasının IOS 6 ile nasıl kullanılacağını anlattı. Üstelik ek olarak sokak görüntüleri ile birlikte Google ın daha yeni uygulamaya koyduğu panaromik iç mekan görüntüleride bu uygulamaya dahil edildiği belirtilmiş.

Aslında yapılan açıklamaya baktığımızda bunun tam olarak bir uygulama olmadığını, yapılan işin Iphone ve Ipad cihazınızın ana sayfasına bir boookmark eklemek olduğunu belirtelim ama sonuç olarak çalıştığı ve işe yaradığı sürece kimse için çok bir fark yaratmayacaktır. Gelelim bu işin nasıl yapıldığına;

Google Maps IOS 6 Yüklü Iphone ve Ipad Cihaza Nasıl Kurulur?

Adım 1

Cihazınızın Safari tarayıcısına maps.google.com adresini yazın ve sayfayı açın.

 Adım 2

Alt tarafta tam ortadaki SHARE ikonuna tıklayın

Adım 3

Add to Home Screen (AnaSayfa ya ekle) ikonuna tıklayın

Adım 4

Sağ üst köşedeki Add (Ekle) ikonuna tıklayın

Adım 5

Artık ana sayfanızda IOS 6 için  Google Maps uygulaması ikonu bulunuyor, güle güle kullanın ve keyfini çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.