Ipad Mini Nihayet Çıktı

Ipad Mini ne zaman çıkacak, yakında çıkıyor derken sonunda yeni tablet bugün itibariyle Apple tarafından duyuruldu yani Ipad Mini resmen çıktı. Fakat beklendiği gibi Nexus 7 veya Kindle Fire HD gibi 199 dolarlık yeni nesil 7 inçlik tabletlere yakın bir fiyattan değil 329 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

Eski nesil Ipad cihazların 9,7 inç ekrana sahip iken Ipad Mini 7,9 inç büyüklüğünde bir ekran ile donatılmış. Eski Ipad 652 gram iken Ipad Mini sadece 308 gram. Çözünürlüğü ise Ipad 2 ile aynı değerlere sahip. Ipad Mini A6x yeni nesil işlemcisi ile performans olarak kullanıcılarını üzmeyecek gibi görünürken yaklaşık 10 saatlik bir pil ömrü sunuyor. Yenilenmiş wi-fi teknolojisi ile kablosuz internet kullanımında 2 kat daha hızlı olduğu iddia ediliyor.

Ipad Mini toplamda 6 farklı varyasyon ve fiyat seçeneğine sahip; işte modeller ve Amerika fiyatları;

  • Wi-fi 16GB; 329 usd
  • Wi-fi 32 GB; 429 usd
  • Wi-fi 64 GB; 529 usd
  • Wi-fi + 3G/4G 16 GB; 459 usd
  • Wi-fi + 3G/4G 32 GB; 559 usd
  • Wi-fi + 3G/4G 64 GB; 659 usd

Peki Ipad Mini nerede satılıyor daha doğrusu satılacak, çünkü ön siparişler cuma günü alınacak. Maalesef ilk duyurulan ülkelerde Türkiye yine yok, sanırım 7 inçlik tabletleri kullanmak bize nasip olmayacak. İşte ilk etapta Ipad Mini nin satılacağı ülkeler;

Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Macaristan, İrlanda, İzlanda, İtalya, Japonya, Kore, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.