Iphone 5 ile Gelen 6 Yenilik – Iphone 5 Iphone 4S Karşılaştırma

Akıllı telefon kavramı Iphone ile bambaşka bir boyuta geldi ve bunda Apple’ın katkıları tartışılmaz. Belkide çıtayı Apple bu kadar yukarılara taşımasa, özelliklede dokunmatik ekran teknolojisi buralara kadar gelir miydi bilinmez. Ama bugün hem ekran kalitesi, hem performans olarak akıllı telefonların geldiği nokta, teknolojide limitlerin ne kadar zorlandığının en büyük göstergesi.

Apple önce Iphone 3 ile pazarı resmen domine etmişti, ardından Iphone 3G ve Iphone 3GS ile yeni modeller değil ama güncellemler ile performans arttırımlarına gitti. Ardından daha üst düzey bir teknoloji ve daha farklı bir tasarım ile karşımıza çıktı; Iphone 4. Ardından da yeni bir güncelleme ile Iphone 4S ile tanıştık.

Bugün ise Apple yeni akıllı telefonu Iphone 5 ile karşımızda. Peki Iphone 5  Iphone 4S arasında ne kadar fark var? İşte Iphone 5 ile Iphone 4S arasındaki en belirgin 6 farklılık;

  1. Iphone 4S 3G destekli bir akıllı telefondu, Iphone 5 ise 4G LTE destekli. Yani daha hızlı indirme ve internette surf hızına sahip, artık videolar online olarak çok daha kolay izelenebilecek.
  2. Iphone 5 daha uzun, daha ince, daha hafif.
  3. Geliştirilmiş kamera özellikleri; Arka kameranın çekim hızı %40 arttırılmış, ön kamera da  artık VGA değil HD (720p)
  4. Daha uzun pil ömrü
  5. Iphone 5, A5 yerine daha hızlı daha performanslı A6 işlemciye sahip
  6. Daha konforlu yeni kulaklıklar ve daha küçük yeni şarj aleti

İki cihaz arasındaki donanımsal özellikleri ve farkları görmek için aşağıdaki Iphone 5 Iphone 4S karşılaştırma tablosuna bakmanız yeterli

[table “39” not found /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.