Iphone 5 Kullanıcı Memnuniyeti Sıralamasında Gerilere Düştü

Apple firmasının bugüne kadar en büyük silahları Iphone ve Ipad cihazları ile yakalamış olduğu kullanıcı memnuniyeti ve sadakatiydi. Bu iki kategoride her zaman tepede olan Apple, Steve Jobs’un ölümü, IOS 6 ile gelen Apple Maps gibi başarısız güncellemeler ve Iphone 5 gibi arka arkaya gelen darbeler ile birlikte bu sıralamada gerilere düşmeye başladı.

Mobil araştırma firması OnDevice Research’ün, ABD, Britanya, Fransa, Almanya, Japonya ve Endonezya’yının dahil olduğu 6 ülkede yapmış olduğu mobil cihaz memnuniyet anketine göre Amerika’da en yüksek puanı alarak en üst sırada yer alan cihaz Motorola Atrix HD oldu. Üstelik bu sıralama tam 93,825 kişilik anketin sonuçlarına göre ortaya çıkmış.

Motorla Atrix HD 8,57 puan ile ilk sırada yer alıyor. Onu 8,5 puan ile Motorola Droid Razr M, 8,32 puan ile HTC Rezound 4G ve 8,26 puan ile Samsung Galaxy Note 2 izliyor. Apple Iphone 5 ise ancak 5.sırada yer alabilmiş. Yani ilk 4 sırada Android cihazları görüyüroz.

Diğer taraftan ise satışlarda Apple hala ilk sırada yer alıyor. Satış rakamlarına göre ilk 5 içerisinde 2.sırada Google Nexus var. Listede Motorola 3. sırada yer alırken, HTC ve Nokia bu firmaları izliyor. Amerika’daki satış rakamlarına göre Samsung sürpriz bir şekilde Blackberry’nin bile gerisinde 13.sırada yer alıyor.

Fakat şunu da unutmamak lazım ki Amerika’daki telefon satışlarına ekonomik tarifler ile şebekeler tarafından verilen cihazların etkisi çok büyük. Ama listede Android işletim sisteminin hakimiyetini göz ardı etmek tabiki haksızlık olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.