Iphone ve Ipad için Chrome Tarayıcı

IOS işletim sistemli bir Apple cihaz kullananların bildiği gibi Ipad ve Iphone web tarayıcı olarak üzerinde Safari ile birlikte gelir. Her ne kadar Apple cihazlarında herhangi bir sıkıntı yaşatmasada kullanıcılar her zaman için bir alternatif arayışı içinde oldu ve bu yönde talepler vardı. Bunun en büyük kanıtı ise, IOS için Chrome tarayıcıyı Google tarafından Apple App Store da kullanıma sunulur sunulmaz sadece 1-2 saat içinde en çok indirilen uygulama olması.

İşin en ilginç tarafı ise Apple için Chrome web tarayıcı Google için olandan çok daha popüler. Bunun en büyük sebebi ise Google Play deki Android için Chrome tarayıcının Android cihazların sadece %7 si için uyumlu olması. Çünkü Android 4.0 ve üzerinde bir işletim sistemi kullanıyor olmanız gerekiyor, daha düşük sürümler için maalesef Chrome web tarayıcısını kullanamıyorsunuz.

Google’ın bu Microsoft vari davranışı gerçekten çok ilginç. Apple’ın tüm cihazlarıyla uyumu web tarayıcısını App Store a sokarken kendi mağazası Google Play için sadece Android 4.0 ve üzeri için çıkarması kulağa enteresan.

Neyse, eğer Iphone veya Ipad için alternatif bir web tarayıcı arıyorsanız Android cihaz sahipleri kadar şanssız değilsiniz. Hemen Chrome’u App Store dan indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.