Kindle Fire HD 7 ve 8.9 Amazon Tarafından Resmen Duyuruldu

Kindle Fire Amazon stoklarında tükenince zaten dedikodular ayyuka çıkmış ama resmi açıklama bekleniyordu ve o açıklama sonunda geldi. Amazon yeni tabletleri Kindle HD 7 ve Kindle HD 8.9 u resmi olarak duyurdu. Üstelik yeni Kindle Fire HD 8.9 16 GB versiyonu sadece 299 usd olacak.

Amazon tarafından gelen haberlere göre yeni ürünler ile birlikte eski Kindle Fire 7 satışına da devam edilecek. 2 kat daha fazla RAM ve %40 performansı arttırılmış işlemci ile orjinal Kidnle Fire 7 14 eylülden itibaren 159 dolardan satılacak. Fakat Amazon’un en önemli silahı tabiki Kindle Fire HD. Baştanda söylediğimiz gibi 2 farklı modeli olacak; Kindle Fire HD 7 ve Kindle Fire HD 8.9 .

Kindle Fire HD 8.9 adı üstünde 8.9 inç ekrana sahip olacak, ekran full hd IPS display ve 1920 x 1200 çöüzünürlüğe sahip. OMAP 4470 çift çekirdekli işlemci orjinal Kindle Fire tablete göre 2 katı daha fazla RAM ile desteklenmiş. Bir diğer donanım ise ön tarafta nulunan 2 MP kamerada. Amazon pil ömrü konusunda bir açıklama yapmamış. Yani pilin boyutu ve ömrü konusunda kesin bir bilgi yok.

Bir diğer ürün Kidnle Fire HD 7 ise yine IPS display ekrana ve 1280 x 800 çözünürlüğe sahip. Her iki modelde de çift anten ile çok başarılı bir wi-fi bağlantı desteği sağlamışlar. Kindle Fire HD 7 16 GB kapasiteyle çıkarılacak, bu kısaca şu demek; 8 GB kapasiteli Google Nexus 7’ye çok büyük bir darbe indirecek, üstelik aynı fiyata yani 199 dolara satılacak.

Amazon 2 model duyurdu ama ürün çeşitliliği sağlamayıda unutmamış. HD 8.9 modeli 299 dolara 16 GB olarak ve 499 dolara 4G LTE destekli olarak satılacak. Bu durumda ilk 4G Fire da piyasaya çıkarılmış olacak.

Kindle Fire HD 7  için şu an ön siparişler alınıyor ve 14 eylülde dağıtılmaya başlanacak, Kindle Fire HD 8.9 ise 20 kasımda satışa sunuluyor.

Son olarak şunu söyleyelim; dedikodulardan biri olan Amazon akıllı telefon için herhangi bir açıklama yok ama henüz piyasaya çıkmayan Google Nexus 3G, Ipad Mini ve henüz fiyatı bile belli olmayan Microsoft Surface tabletler için rekabet açısından dün yapılan tanıtımın çok parlak geçmediği bir gerçek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.