2 Yeni Akıllı Telefon LG Optimus L9 ve LG Optimus G Yakında Çıkıyor

LG firmasının en güçlü ve akıllı telefonları LG Optimus L9 ve Optimus G modellerini piyasaya çıkaracağı duyuruldu.

LG Optimus L9

Zaten L serisiyle çok iyi bir ivme yakalayan LG firmasının, L9 modeliyle de zorlu bir rekabetin yaşandığı sektörde bir kaç basamak daha yukarılara çıkabileceği belirtilmiş. Özellikle şıklığıyla adından bahsettiren L serisinin yeni modeli diğer özellikleri ile de göz dolduracak gibi duruyor.

Öncelikle LG Optimus L9 4,7 inç gibi oldukça büyük bir ekrana sahip ve bu ekran dar açıdan bile bakıldığında çok iyi bir renk aralığı ve görüntü kalitesi sağlayan IPS teknolojisine sahip. Optimus L9 akıllı cep telefonu, performansını arttırmak için ise 1 GB ram ve çift çekirdekli 1 GHz işlemci ile desteklenmiş.

Optmius L9 için işletim sistemi olarak Android 4,9 veya Ice cream Sandwich düşünülmüş durumda. Cihaz arka tarafında 5 megapixel, ön tarafta ise VGA kamera ile donatılmış.

LG Optimus L9’un ne zaman çıkacağı ve fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok.

LG Optimus G

LG firmasının bir diğer Android tabanlı silahı ise LTE teknolojisine sahip LG Optimus G.

Bu cihazın ekranı ise yine 4,7 inç büyüklükte ve 1280 x 768 pixel dokunmatik. 1,5 GHz 4 çekirdekli işlemci ve 2 GB ram ile tam bir performans cihazı olacak. 13 megapixellik arka kamera ise telefonun üst düzey donanımına yakışacak gibi duruyor. 2,100 mAH pil ise umarız bu teknolojiyi kaldırabilecek seviyededir.

Bu cihaz hakkındaki en ilginç özelliklerden biri ise kalınlığı. Bu kadar özelliğe rağmen cihaz sadece 8,45 mm kalınlıkta ve söylenenlere göre Apple’ın yeni Iphone (belkide Iphone5) telefonlarda kullandığı ekran teknolojisinin aynısı olacakmış.

LG Optimus G için işletim sistemi olarak ise Android Ice Cream Sandwich tercih edilmiş. Fiyatı belli olmamakla beraber önümüzdeki ay Güney Kore’de satışa sunulacak, yıl sonuna doğru ise tüm dünyaya dağıtılması bekleniyor.

Güney Koreli teknoloji firması aslında akıllı telefon üretiminde çok başarılı ve ilkleri deneyen bir firma ama sanırız pazarlamadaki sıkıntılarından dolayı bir türlü sektörde o istedikleri yere ulaşamadılar. Umarız bu 2 cihaz onları hedeflediklere noktaya biraz daha yaklaştırır.

 

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.