LG Optimus LTE2 Samsung Galaxy S3’e Rakip Olabilecek mi?

Samsung Galaxy S3 ile heyecanlanan akıllı telefon meraklılarına bir haberde LG’den geldi. Galaxy S3’ü 3 Mayısda Londra’da duyuran Samsung tam sektrön ilgi odağı olmuşken LG Güney Kore’de aklıllı telefonlarda ilk defa kullanılan 2 GB on board ram’e sahip LG Optimus LTE2 modeli telefonunun tanıtımını yaptı. LG Optimus LTE2 Samsung Galaxy S3‘e rakip olabilecek mi bekleyip görmek lazım.

Apple ve Samsung’un hakim olduğu akıllı telefon pazarında farkını göstermeye çalışan LG, her ne kadar satışlarına yanısmasada bunuda ilkleri yapan firma olarak başarıyor sayılır. Daha öncede Optimus 2X modeliyle akıllı telefonlarda çift çekirdekli işlemci kullanan ilk firma olmuştu LG. Ayrıca Optimus 3D Max ile ilk defa gözlüksüz 3D teknolojisini kullandırabilen ve Optimus 4X HD ile ilk defa dört çekirdekli işlemci kullanan firma yine LG olmuştu. Fakat insanlar reklamlar ile popülizm rüzgarına kapıldığı için Samsung ve Apple’ın arasından sıyrılabildiğini söylemek pek mümkün değil.

Tekrar LG Optimus  LTE2‘ye dönecek olursak telefon şimdilik Güney Kore’de satışa sunulacak, Amerika ve Avrupa ‘da satış tarihi hakkında bilgi verilmemiş dolayısıyla bize ne zaman gelir bilinmez. Özelliklerin şöyle bir bakacak olursak;

  • 2 GB on board ram
  • 2,150 Amh pil;  oldukça iyi bir pil ömrü. Iphone 4S’de 1432 Amh, Samsung Galaxy S2’de 1,650 Amh pil bulunuyor, ayrıca diğer LG modellerinden %40 daha yüksek.
  • Android 4.0 işletim sistemi – Ice Cream Sandwich olarakda biliniyor
  • LTE-Long Term Evolution yazılımı – Verimli güç kullanımını sağlıyor
  • 4,7 inch HD ekran

Bakalım telefon piyasasında pazar payı %3,4’lere kadar düşen LG beklenen çıkışı Optimus LTE2 ile yapabilecekmi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.