Microsoft Surface Ipad’e Rakip Olabilecek mi?

Microsoft’un yeni tablet PC si Surface firma tarafından resmi olarak tanıtıldı ve bu konudaki dedikodularada son nokta kondu. Akıllarda kalan soru ise Microsoft Surface in piyasadaki konumunun ne olacağı.  Tablet piyasası malum Ipad’in elinde, android tarafında ise Amazon Kindle’ın liderliği ve ardından gelen Samsung Galaxy Tab ve Motorola Xoom var. Bakalım bu kadar güçlü rakipler arasında Microsoft Surface kendine nerede yer bulacak.

Microsoft Surface

Aslına bakılırsa Microsoft Surface’i hem tablet hem bir PC olarak görmeliyiz. Windows RT işletim sistemi ile gelecek olan versiyonunu tablet pc, Windows  Pro ile gelen ve full Windows 8 destekli versiyonu ise bir PC olarak kabul etmek lazım.

Surface’in tablet versiyonu hakkında konuşmak gerekirse tabiki en sıkı rakibi Ipad. Zaten Ipad’e karşı başarılı olması demek sektörde başarılı olması demek. Dolayısıyla öncelikle bu Ipad ve Surface i karşılaştırmak lazım. Gerçi Surface hakkında tüm bilgilere sahip değiliz, özelliklede fiyatı konusunda bir açıklama yapılmadı. Surface’in yaz sonu veya en geç sonbahar gibi piyasaya çıkması bekleneniyor, yani tüm detayları öğrenmek için bir süre  daha beklemek gerekiyor.  Elimizdeki bilgilerle ise ancak özet bir karşılaştırma yapabiliriz.
[table “21” not found /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.