Microsoft’tan Yeni İnternet Explorer İçin Nostaljik Reklam

Çocukluğunu 80’lerde ve 90’larda yaşayanların hatırlayacağı ve yüzlerinde küçük tebessümler oluşturacak bir çok anıları vardır. Henüz insanlık sanal alemin kölesi olmamışken ve çocuklar sokaklarda yetişirken, oyuncaklar ve eğlence araçları da bugüne kıyasla oldukça basitti.

90’lı yıllar ise yavaş yavaş teknolojinin günlük hayata girmeye başladığı zamanlar.Microsoft firmasıda bu zamana işaret eden yeni İnternet Explorer  reklamı içinde 56K modeme, floppy disklere, DOS bazlı oyunlara yer verdi. Oldukça nostaljik bir görünüme sahip reklamda ilginç kelime oyunları da mevcut. Örnek olarak reklamda desktop klasörü olarak eski karton dosya klasör, ekstra saklama kapasitesi (extra storage) için flash bellek veya taşınabilir harddisk yerine bel çantası gösteriliyor. Oldukça eğlenceli olan reklam eğer çocukluğunuz veya gençliğiniz 90’lı yıllarda geçti ise sizi de gülümsetecektir.

Reklam sonu sloganı ise oldukça yaratıcı; “you grop up, so did we. Reconnect with the new Internet Explorer.” yani siz büyüdünüz, bizde, yeni internet explorer ile yeniden bağlanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.