Microsoft Yeni Tablet PC Surface İle Piyasaya Giriyor

Microsoft Surface adını verdiği cihazı ile tablet pc piyasasına girdiğini resmen duyurdu. Microsoft Surface tabiki Windows işletim sistemi kullanıyor. Başlangıç için iki farklı işletim sistemi kullanılacak, Windows RT ve Windows 8 Pro. Cihazların fiyatları ile ilgili bir bilgi henüz yok ama detayları Microsoft’un kendi sitesinden yayınlanmış durumda.

Microsoft’un kendi sitesine göre Windows RT işletim sistemli Microsoft Surface 676 gr ağırlığında, kalınlığı ise sadece 9,3 mm. Cihazın ekran boyutu 10,6 inch ve tabiki HD. Microsoft Home veya Student içinde yüklü geliyor. 32 gb ve 64 gb kapasite seçenekleri mevcut olacak.

Windows 8 Pro işletim sistemine sahip Microsoft Surface ise 903 gr yani neredeyse 1 kg. Kalınlığı ise 13,5 mm, RT modeline göre bu kadar kalın olmasının sebebi tabiki pili.  Pro modelinde ise 64 ve 128 gb gibi iki farklı kapasite seçeneği var.

Microsoft tablet pc Surface ne zaman çıkacak henüz tam olarak belli değil ama ekim veya kasım gibi olabileceği yönünde iddialar var. Microsoft Surface’in fiyatı konusundada maalesef bir şey söylemek şimdilik mümkün değil. Ama ucuz tablet PC’ler 200 dolardan  Ultrabookların ise 800 dolardan başladığını ve ortalama fiyatlarının ise 400 dolar ile 1,000 dolar civarlarında olduğunu, Microsoft’unda kendisine rakip olarak Amazon’un Kindle Fire cihazını değil Apple’ın Ipad’ini seçtiğini düşünürsek en azından Windows RT işletim sistemli Microsoft Surface’in ortalama Ipad fiyatı olan 500 doların altında piyasa sürülmesi yüksek bir ihtimal gibi gözüküyor.

[table “20” not found /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.