Motorola Yeni Telefonunu Duyurdu: Razr HD

Motorola New York’da düzenlenen bir etkinlikle yeni akıllı telefonu Razr HD yi duyurdu.

Motorola yeni telefonu Razr HD ve onun 4,7 inçlik ekranı ile büyük ekranlı akıllı telefonlar pazarına hızlı bir giriş yapmayı planlıyor. Ekran çözünürlüğü ise 1,280 x 720 (312 pixel) ve bu çözünürlük bir önceki Razr modelin 960 x 540 çözünürlüğü ile kıyaslandığında Motorola’nın çıtayı ne kadar yükseltmeye çalıştığı anlaşılıyor.

Motorola’nın yaptığı açıklamaya göre Razr HD Iphone 4S’e göre %85 daha canlı renk sağlıyor. Ayırca 2500 miliamper pili sayesinde 16 saat konuşma süresi ile Samsung Galaxy S 3’ü pil ömründe arkada bırakacağıda belirtildi.

Yeni Razr HD Android 4,0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile piyasaya sunulacak fakat işletim sistemi yıl sonunda Android 4,1 Jelly Bean’e yükseltilebilecek. İnternet tarayıcı olarak ise cihazın ana tarayıcısı olarak Google Chrome yüklenmiş olarak gelecek.

Motorola bir önceki Razr modelinde yaptığı gibi Razr HD içinde daha yüksek pil ömrü için ikinci bir alternatif sunacak; Razr HD Maxx. Maxx versiyonu 21 saat konuşma, LTE ile 27 saat online müzik dinleme ve 10 saat video izleme süresi sağlayacak.

Sanal hayat mobil platformlara kaydığına ve teknolojiler birbirine giderek yaklaştığına göre yakında pil ömrü akıllı cihazlar için önemli bir tercih sebebi olacak. Buradan yola çıkarak şunu söyeleyebiliriz ki Motorola doğru yolda ilerliyor ve eğer pil ömrü söylenen kadar iyi ise bu Motorola’ya büyük bir avantaj sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.