Retina Display ile Ipad Mini 2 Geliyor

Ipad Mini henüz raflardaki yerini almadı fakat daha şimdiden retina display ile güçlendirilmiş yeni versiyonunun hazırlandığına dair dedikodular internette dolaşmaya başladı bile.

Mini tablet duyurulduğunda en büyük hayal kırıklığı fiyatı oldu. Çünkü 329 dolardan satılan cihazın en büyük rakipler, Google Nexus 7 ve Kindle Fire HD sadece 199 dolardan  satılıyor ve Apple firmasının da buna yakın bir fiyat uygulayacağı düşünülüyordu.

Cihazın diğer bir eksiği ise retina display olarak gösterildi ve yenilenmiş teknolojinin yeni Ipad için de kullanılması gerektiği söylendi. Apple firması da bu eleştirileri dikkate almış olacak ki en azından ekran konusunda bir adım atmaya hazırlanıyor. Yeni Ipad Mini veya Ipad Mini 2 retina display ekranı ile birlikte önümüzdeki yıl kullanıcılara sunulacak gibi gözüküyor.

Söylenenlere göre çözünürlüğü yeni Ipad Mini 2 2048 x 1536 çözünürlüğe sahip olacak. İlk Mini’nin 7,9 inç ekranı 1024 x 768 çözünürlüğe sahip yani yeni cihazın erkran çözünürlüğü 2 katına çıkarılacak.

İddialara göre Ipad Mini 2 üretimi bu yılın sonlarında başlayacak ve 2013 sonbaharında satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.