Samsung Galaxy Note 8 Ipad Mini Rekabeti mi Yaklaşıyor?

Ipad Mini dedikoduları ilk başladığı zaman gerçek mi değil mi tartışmaları sosyal medya ve teknoloji bloglarını oldukça uzun bir süre meşgul etmişti. Şimdi ise yanı dedikodular Samsung için ortalıkta dolaşmaya başladı. 2013 yılı içinde Samsung firmasının Ipad Mini ye bir darbe indirmek için yeni tableti  Galaxy Note 8 ile pazara gireceği konuşuluyor. Yani Apple firmasının Ipad Mini ile Google Nexus 7 için yaptığını Samsung firması Galaxy Note 8 ile Apple’ın Ipad Mini’sine yapacak.

Ipad Mini 7,9 inç ekrana sahip ve ekranın çözünürlüğü 1024 x 768, Galaxy Note 8 ise adı üstünde 8 inç ekranı ile rakip olmaya çalışacak, çözünürlük ise 1280 x 800 olacak. Tabi dedikodular doğru çıkarsa. Samsung daha önce Galaxy Tab 7.7 ile bu pazarı denemiş fakat hem performans hemde fiyat bakımından sınıfta kalmıştı.

Galaxy Note 8 hakkındaki söylentiler eğer doğru çıkarsa cihazın işlemcisi 4 çekirdekli ve 1.6 GHz olacak. Donanımda ayrıca 2GB Ram ve 16 GB kapasite olması bekleniyor. 5 MP arka kamera ve video chat için 1,3 MP ön kamera da Galacy Note 8 ile birlikte standart olarak gelecek. Cihazın LTE destekli olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fakat Ipad Mini ile rekabet edebilmek için fiyatı düşürebilmek adına LTE özelliğinden feragat edilebileceği ve 3G destekli çıkarılacağına dairde söylentiler var.

Samsung firmasının Galaxy Note 8 için tanıtımı önümüzdeki ay İspanya’nın Barselona kentinde yapılacak olan Mobile World Kongresi’nde tanıtacağı düşünülüyor. Ayrıca 6,3 inçlik Note 3 ve Samsung Galaxy 4 için geri sayımın başladığını da unutmayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.