Samsung Galaxy S3 ve Başarılı Olmasını Sağlayacak 4 Faktör

Samsung Galaxy S3’ü duyurduğundan beri tüm gözler onun üzerine çevrildi. Nerdeyse Iphone5 ve Mini Ipad dedikodularından haber alınamaz olundu. Söylenen şu ki Samsung Galaxy S3 ile sektördeki kuralları değiştirecek gibi görünüyor. İşte bunu başarmasına neden olacak 4 faktör;

1-Eş zamanlı global satış

Samsung Galaxy S2’yi piyasaya sürdüğünde sadece magazin veya teknoloji siteleri ile gazetelerin küçük sütunlarına haber oldu ve buna rağmen 20 milyonun üzerinde satış yaptı. Üstelik bunu Avrupa ile Amerika’da piyasaya sürmesi arasında 6 ay gibi büyük bir gecikme olmaına rağmen yaptı. Şimdi ise eş zamanlı global satış ile Iphone 4S’in tahtını sallamaya hazırlanıyor.

2-Dört çekirdekli işlemci ile aplikasyonların grafiklerinde devrime neden olacak

Dört çekirdekli grafiksel açıdan güçlü işlemcisi sayesinden aplikasyon sağlayıcıların sınırlarını zorlamasına neden olacak. 12 aylık zaman diliminde çok daha farklı ve başarılı aplikasyonların çıkması bekleniyor.

3-Phtablet sektörünü bir adım öteye taşıyacak

Phone tablet kelimlerinin birleşiminden oluşan phtablet kavramı telefon tablet cihazlar için kullanılıyor ve bu sektör Samsung Galaxy Note’un ekimden bu yana 5 milyonun üzerinde satması ile iyice hareketlenmişti. Fakat bu cihaz 5,3 inç ekranı ile telefon için çok büyük olduğuna dair eleştiriler aldı. Şimdi ise daha performanslı ama 4,8 inç ekrana sahip Samsung Galaxy S3 ile phtablet sektörü bir adım öteye taşınacak.

4-Marka bilinilirliği

Samsung’un akıllı telefon sektöründe artık Apple’a rekabet baskısını hissettirebilen tek firma. Elektronik sektöründeki başarısını Galaxy S 2 ve Note ile akıllı telefon sektöründede pekiştiren Samsun bu sektörde en bilinen markalardan biri haline geldi ve insanlara verdiği güven duygusu satışlarına yansıdı.

Bu 4 faktör Samsung’un Galaxy S3 ile sektörde en azından şimdilik yeni bir dönem başlatmaya en yakın firma olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.