Samsung Galaxy S3 ve Yeni Özellikleri

Bugün yarın derken beklenen oldu, Samsung Galaxy S3 çıktı ve yeni özellikleri bizlerle buluştu. Görüntüsü iyi hoş ama asıl merak edilen soru S3 ‘de yeni olan ne?

Son zamanlarda akıllı telefonlarda çok fazla model çıkmasına rağmen doğru orantılı olarak yeni özellikler eklendiğini söylemek çok zor. Hatta uygulamaların akıllı telefonların kendi özelliklerinin bile önüne geçtiğini söylemek mümkün. Zaten Samsung Galaxy S 2 oldukça yeterli bir akllı telefon iken Samsung Galaxy S3 için çok farklı özellikler ve yeniliklerden bahsetmek mümkün mü? Yoksa sadece basit bir kasa değişikliği  mi?

Öncelikler klasik özelliklerden bahsetmek gerekirse 8 megapixel arka ve 2 megapixel ön kamerası bulunuyor. 16 ve 32 GB hafıza özelliği bulunan Galaxy S3’ün hafızası micro sd kart ile 64 GB’a kadar çıkarılabiliyor. Bütün bunlar çok klasik özellikler diyorsanız bir de şunlara göz atın;

  • 4.8 inch süper amoled ekran ile en büyük ekrana sahip akıllı telefonlardan biri, çözünürlüğü ise 1280 x 720
  • S Voice özelliği ile telefonu sesli komutlara yönetmek mümkün, ingilizce menüsü bulunan Galaxy S3’e sabahşarı Hi Galaxy demeniz telefonun açılması için yeterli. Ayrıca sesli komut ile S 3’e resim çektirip mesajda göndertebilirsiniz.
  • Motion Detection yani hareket algılama özelliği ile birine mesaj yazarken sıkılır ve telefonu kulağınıza götürürseniz Galaxy S3  mesaj gönderdiğiniz kişinin telefonunu çevirerek aramayı gerçekleştiriyor.
  • S Beam özelliği ise size NFC (Near Field Technology – Yakın Alan İletişimi) teknolojisi sayesinde telefonları bir birine dokundurarak video ve fotoğraf paylaşımı yapabilme imkanı sağlıyor.
  • Pop Up Play sayesinde seyrettiğiniz videonun boyutunu küçülterek video ekranda hala oynar iken siz ekranın diğer tarafında maillerinizi kontrol edip cevap yazabilirsiniz.
  • Burst Shot ile Galaxy S3’ün 8 megapixel kamerasını kullanarak arka arkaya 20 fotoğraf seçebiliyorsunuz, bu da size en güzel anı yakalama şansını yaratıyor.
  • Buddy Photo Share Samsung Galaxy S3 ile diğer akıllı telefonlarda bulunan yüz tanıma özelliğini bir adım daha ileriye götürüyor. Bu özellik fotoğrafını çektiğiniz bir arkadaşınızın yüzünü tanıyarak o kişinin telefonuna ya da mailine çektiğiniz fotoğrafı gönderme imkanı sağlıyor.
  • Smart Stay en başarılı güç tasarruf özelliklerinden biri, siz Samsung Galaxy S 3’ün ekranına baktığınızda ekran aydınlanıyor, bakmadığınızda ise ekran otomatik olarak kararıyor.

Akıllı telefonları bu kadar akıllı hale gelmesi insanın teknolojinin nerede duracağı sorusuna karşılık vermesini gerçekten zorlaştırıyor. Sonuç olarak Samsung Galaxy S3 gerçekten akıllı bir telefon, Samsung belkide bu telefon ile bu seneye damgasını vurabilir. Bunun farkında olmalılar ki Samsun Galaxy S 3 reklamı içinde oldukça çok özen göstermişler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.