Samsung Galaxy S3 ile Multimedya, Oyun ve Seks (Video)

Galaxy S3, Samsung tarafından ilk duyurulduğu anda akıllı telefon sektöründe uzun süre en çok konuşulan cihaz oldu. Her ne kadar Iphone 5 çıktıktan sonra yaptığı sükse biraz gölgelenmiş olsada yine de şu an için pazardaki konumu hiç fena gözükmüyor. Ülkemizde ise henüz Iphone 5 tam olarak her yerde resmi olarak satışa sunulmadığı için Samsung Galaxy S3 şu an için en çok rağbet gören akıllı telefon dersek yanılmış olmayız.

Samsung firması cihazı ilk tanıttığı andan itibaren özellikle Apple ve onun öne çıkan akıllı telefonları Iphone 4S  ile Ipone 5 e karşı agresif bir reklam kampanyası başlatmıştı. Bunda iki firma arasındaki mahkemelerin ve davalarında rolü büyük fakat Samsung daha sonra reklam kampanyalarını çeşitlendirmeye başladı. Firma yeni reklamları ile daha çok Galaxy S3 ve onun özelliklerini ön plana çıkardı ve özellikle multimedya ve oyun özelliklerine dikkat çekerken araya ufakta olsa seks referansını da eklemeyi unutmadı.

İşte Samsung firmasının Galaxy S3 reklamlarından bazıları;

  • Samsung Galaxy S3 ve Multimedya

Bu reklamda özellikle Galaxy S3 akıllı telefonların kamerası ve çekilen fotoğrafların paylaşım kolaylığına dikkat çekilmeye çalışılmış.

  •  Samsung Galaxy S3 ve Oyun

Bu reklamda ise otobüs durağında beklerken bir bayan ve bir erkek ayrı cihazlar ile online olarak birbirlerine karşı oyun oynuyorlar. Oyunu Galaxy S3 kullanan kız kazanıyor ve kaybeden erkek aynen şöyle söylüyor “How am I supposed to win? Your screen is like as big as my phone” yani çevirirsek “Nasıl kazanabilirim ki? Senin ekranın neredeyse benim telefonum kadar”. Oyunu kaybeden erkeğin elinde hangi telefon olduğunu sanırım söylemeye gerek yok.

  • Samsung Galaxy S3 ve Seks 

Aslında bu reklamın içeriği tam olarak seks ile bağlantılı değil ama inceden bir gönderme söz konusu. Burada öne çıkarılmaya çalışılan özellik NFC (near field communication) yani yakın alan iletişimi. NFC teknolojisi telefondaki bir fotoğraf, video veya dosyayı iki telefonu birbirine dokundurarak paylaşabilmenize yarıyor.

Bu reklamda evin hanımı, kızının iş seyahatine çıkan babası için hazırladığı videoyu uçakta izlemesi için NFC kullanarak eşinin telefonuna aktarıyor. Ardından adam tam taksiye bindiği anda kadın bende senin için bir video hazırladım diyerek tekrar NFC ile ikinci videoyu aktarıyor ve adamı şoke eden cümleyi söylüyor; “You probably shouldn’t watch it on the plane.” Yani bu videoyu uçakta seyretmesi için yapmadığını ima ediyor ve zaten bunu mimiklerden de anlayabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.