Samsung Galaxy S3 Mini Geliyor

Samsung firmasının Galaxy S3 ile akıllı telefon pazarında nasıl bir sükse yaptığı hala konuşulmaya devam ederken ve cihazın popülaritesi hala sönmemişken Samsung tarafından yeni bir atılım geldi. Son zamanlarada acaba Samsung Galaxy S3 Mini mi çıkarıyor dedikoduları tam ayyuka çıkmışken firma bu dedikoduların gerçek olduğunu doğruladı.

Samsung Galaxy S3 Mini Almanya’da yapılacak özel bir etkinlikle duyurulacak ve bu haber Samsung Mobile Communications’dan JK Shin tarafından teyit edilmiş durumda. Peki Samsung Galaxy S3 Mini ne zaman çıkacak? Bu muhtemelen 11 Ekim’de yani yarın belli olacak.

Olayın diğer bir boyutu ise cihazın gerçekte ne kadar mini olduğu konusu; Söylenene göre ismi mini olmasına rağmen cihaz 4 inç olacak. Yani 4,8 inçlik Galaxy S3 ile beraber aynı anda satılacak olan Galaxy S3 4 inçlik bir ekrana sahip olacak, bu durumda cihaza mini demek ne kadar doğru olur tartışılır aslında.

Cihazın özellikleri hakkında tam olarak bilgi verilmemekle beraber daha ucuz ve bazı özelliklerin biraz daha kısıtlanmış olacağı yani Galaxy S3’e göre biraz daha giriş seviyesinde bir telefon olacağı söyleniyor.

Ortalıkta dolaşan bir diğer dedikodu ise Samsung’un bu cihazı, Apple tarafından çok yakında duyurulacak olan Ipad Mini rüzgarının bir nebze olsun önünü kesmek için çıkardığı yönünde. Ama bu kimsenin umurunda olmayacaktır. Sonuç olarak kullanıcılar daha yeni teknolojiyi daha ucuza kullandığı sürece hangi cihazın hangi amaçla çıkarıldığının çok bir önemi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.