Samsung Galaxy S4 Üretimine Başlıyor

Samsung’un Android işletim sisteminin IOS’a kafa tutmasını sağlayan ve hatta piyasaya hakim olmasının sağlayan akıllı telefonu Galaxy S3’ün ardından Galaxy S4 çıkaracağına dair söylentiler uzun zamandır gündemdeydi. Son dedikodulara göre de Samsung firması Galaxy S4 için resmi duyuruyu 15 Mart tarihinde yapacak.

Güney Kore kaynaklı bazı web sitelerinden sızdırılan bilgilere göre Samsung Galaxy S4 cihazzının ekranı 5 inç (aslında 4,99 inç) büyüklüğünde ve 1920 x 1080 çözünürlüğünde full hd Amoled olacak. Galaxy S4 için inç başına düşen yaklaşık 440 piksel ile akıllı telefonlar için görüntü kalitesini bir adım ileriye taşıayacak. 

Güney Kore’deki DDaily sitesine göre Samsung firması 5 inç ekranlı cihaz için bu ay içerisinde üretime başlayacak. Daha önce 2013 yılında 350 milyon akıllı, 150 milyon normal olmak üzere toplamda 500 milyon cihaz satmayı planladığını duyuran Samsung firması, Galaxy S4 içinde aylık 10 milyonluk bir satış rakamı hedefliyorumuş.

Akıllı cihazlar arasındaki en büyük savaş Apple ve Samsung firması arasında yaşanıyor. Bakalım Galaxy S4 duyurulduktan sonra Apple tarafından  herhangi bir cevap gelecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.