Windows 8 Başlangıç Sayfası ile Tanışın

Microsoft yeni silahı Windows 8 ile klasik Windows ekranına ve kullanımına veda ediyor. Özellikle Başlangıç Ekranı ile çok farklı bir arayüze sahip olan Windows 8 ile bizi bekleyen bazı yenilikler şunlar;

Başlangıç Sayfası

Windows 8 başlangıç ekranı tamamen kullanıcı tarafından kişiselleştirilebilen kutucuklardan oluşuyor. Bu kutucuklarda etiketlediğiniz fotoğrafları, isterseniz hava durumunu, arkadaşlarınızdan gelen iletileri görebilirsiniz. Bu kutuları istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Her bir kutuyu bir uygulamaya, her gün okuduğunuz bir web sitesi veya bloğa, sosyal ağlardaki hesaplarınıza, bir klasöre, videoya bağlantı olarak kullanabilirsiniz.

Windows 8 başlangıç ekranını bir duvar olarak düşünün, bilgisayarınızı açtığınız anda hiç bir uygulamaya gitmeden, hiç bir web sitesini açmadan, Facebook veya Twitter hesaplarınıza login olmadan bu duvar üzerinde her türlü güncellemeyi görmeniz mümkün. Arkadaşlarınızın durum güncellemeleri, son tweetler, yaşadığınız yerin hava durumu, son haberler ve daha bir çok şey başlangıç sayfasında size sunuluyor.

Windows 8 ile Paylaşım

Windows 8 başlangıç sayfasının en güzel taraflarından biri de gördüğünüz her şeyi anında paylaşabiliyor olmanız. Kutucuklardaki web sitesi, izlediğiniz ve beğendiğiniz video vb ne varsa hemen paylaşabilirsiniz. İki kutucuk arasında yani farklı bir uygulamadaki bir şeyi diğer bir uygulamada paylaşmak için tek yapmanız gereken iki kutucuk arasında kopyala ve yapıştır yapmak, sürükleyerek mail kutucuğunun içine atmak veya Facebook’da paylaşmak için paylaşım düğmesine tıklamak.

Windows 8 ile Dokunun

Windows 8 başlangıç sayfası hem normal hem dokunmatik ekranlar için tasarlanmış. İster dokunmatik ekranlı bir bilgisayarınız, isterseniz fare ve klavyeli bir, isterseniz multi tip bir bilgisayarınız olsun farketmez. Uygulamalar ve kutucuklar arasında gezinmenin son derece basit ve hızlı olduğunu göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.