Windows 8 ile DVD Nasıl İzlenir?

Windows 8 işletim sisteminin en büyük eksiklerinden biri şüphesiz DVD video oynatma desteğinin fabrika çıkışı gelmiyor olması. Eğer masaüstü veya dizüstü bilgisayarınız ile DVD seyretmeyi sevenlerdenseniz ve işletim sistemi olarak Windows 8 tercih edenlerdenseniz maalesef bilgisayarınız ile DVD seyredemeyeceksiniz.

Windows 8 ile DVD seyredebilmeniz için Windows 8 Pro sürümünü almanız ve Windows Media Center için fark ödemeniz gerekecek ama Windows Media Center tek seçeneğiniz değil, yani bunun için para ödemenize gerek yok aslında. İşte Windows 8 ile DVD seyredebileceğiniz ücretsiz programlar.

VLC Media Player

VLC Media Player 10 yıldar uzun bir süredir piyasada ve özellikle divx seyredenler tarafından en çok tercih edilen video oynatma programlarının başında geliyor. Cnet’in Download.com sitesinde şu ana kadar 47 milyon defa indirilmiş durumda ve kategorisinin tartışmasız 1 numarası. Bunun en büyük sebebi ise hemen hemen her türlü video ve ses formatını sorunsuz açabiliyor olması. Şimdi ise Windows 8 ile DVD seyretmek isteyenlerin imdadına yetişiyor. İndirmek için VLC Download.com linkine tıklamanız yeterli.

GOM Media Player

Windows 8 ile DVD seyretmek için tercih edebileceğiniz bir diğer video oynatma programı ise GOM Media Player. Download.com sitesinde video player kategorisinden VLC Media Player’dan sonra 2.sırada yer alıyor. Eğer GOM Media PLayer’ı seçerseniz yin VLC gibi hemen hemen her türlü video formatını sorunsuz izleyebileceğiniz gibi Windows 8 ile DVD keyfide yapabilirsiniz. Ücretsiz indirmek için işte linkiniz; GOM Media Player Download.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.