Windows 8 ile Hem Çalışın Hem Eğlenin

Microsoft firmasının son işletim sistemi Windows 8 diğer sürümlerine göre oldukça farklı bir arayüze taşındı. Başlangıç sayfası ile daha çok mobil işletim sistemlerinin arayüzünü andırsa da performans ve kullanım olarak çok daha fazlasını vaad ediyor. Her şeyden önce Windows 8 hem normal bilgisayarlarda fare ve klavye ile birlikte, hem de dokunmatik ekranlı bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Üstelik multitouch özelliğinden de faydalanabiliyorsunuz.

Windows 8 işletim sistemi kullanım amacı ne olursa olsun her kesime hitap ediyor. Bilgisayarınızı iş amaçlıda kullansanız, eğlence amaçlıda kullansanız yeni işletim sistemi ihtiyaçlarınızı kesinlikle karşılayacaktır. Hatta her ikisi içinde aynı zamanda kullanmanıza hiç bir engel yok. Mesela haritada bir yeri incelerken aynı zamanda arkadaşınızla sohbet edebilir veya oyun oynayabilirsiniz. Excel de hazırladığınız bir tablo üzerinde çalışırken tek bir tıkla veya hareketle bir videoyu oynatmaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken isteğinizi uygulamaları yan yana yerleştirmek.

Geliştirilmiş Windows 8 performansı ile yüksek boyutlu dosyalar üzerinde rahatlıkla çalışabildiğiniz gibi aynı zamanda bu dosyalara Microsoft Skydrive sayesinde her yerde ulaşabilirsiniz. Üstelik evinizde veya başka bir yerde bu dosyalara ulaşmak için kullandığınız bilgisayarın işletim sisteminin Windows 8 olmasına gerek ile yok.

Windows 8 binlerce uygulama ile kişiselleştirilebilir, iş amaçlı uygulamalar ile iş yükünüzü hafifletebilir ve verimliliğinizi arttırabilir ama eğlenceli uygulamalar ile de günlük yaşamınıza renk katabilirsiniz. Arkadaşlarınızla online oyun oynayabilir, indirdiğiniz bir şarkı veya videoyu televizyonunuzda izleyebilirsiniz. İki uygulamayı yan yana açarak tek bir ekranda hem borsayı takip edebilir, hem oyun oynayabilir veya video izleyebilir ve hatta arkadaşlarınızla chatleşebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.