Yeni Amazon Kindle Yolda

Reuters tarafından yapılan açıklamaya göre yeni Amazon Kindle yolda. Üstelik hem e-ink teknolojisine sahip e-kitap okuyucu yeni Kindle hem de yeni tablet pc Kindle Fire piyasaya sürülecek.

Yeni Kindle’da yapılacak en büyük değişikliğin tepe lambası olacağı belirtiliyor. Malum e-kitap okuyucu Kindle’ların en büyük problemi e-ink teknolojisinden dolayı aydınlatmasız olmasıydı, dolayısıyla gece okumak isteyenler ayrıca ek bir aparat alıp takmak zorunda kalıyorlardı. Tepe lambasının bu problemi çözebileceği kesin ama Kindle’ın en büyük silahlarından biri olan pil ömrünüde kısaltması kaçınılmaz olacaktır.

Yeni Kindle’ın touch 3G (3G destekli dokunmatik) ve touch wi-fi olarak çıkarılacağı tahmin edilirken fiyatında ise eski ürünün Amazon fiyatından sadece 10 usd daha fazla olması bekleniyor. Her ne kadar bazı bloglarda renkli e-ink teknolojisine sahip Kindle dedikodusu dolaşsada henüz öyle bir teknoloji kullanımına hazır olunmadığı bildirilmiş.

Yeni Amazon Kindle Fire için ise 8,9 inç olan ekran boyutunun büyütülerek Ipad standartlarına getirilmesi bekleniyor. Fakat Amazon bu konuda henüz bir teyit vermiş değil.

Biz tabi Kindle’ı pek göremedik, malum içerik desteğinide sağolsun Amazon bize çok gördü. Neyseki Hizlial.com ve bazı kampanya firmaları sayesinde Amazon Kindle Fire’a ulaşabilme şansımız oldu. Bakalım yeni ürünler için Amazon bize bir kıyak yapacak mı?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.