Yeni Ipad ve Özellikleri

Haftalar süren dedikoduların ardından en sonunda yeni Ipad piyasaya sunuldu. İsmi kimine göre Ipad3, kimine göre Ipad HD hatta Ipad 2S olacaktı. Fakat sır saklamakta her zaman başarısız olan Apple sadece dedikoduları haksız çıkarmış olmak için adına sadece IPAD dedi. The New Ipad yani Yeni Ipad.  Peki değişiklikler neler? İşte yeni Ipad ve özellikleri;

Boyut;

Yeni Ipad boyut olarak Ipad2’den biraz farklı; öncelikle daha kalın, yeni Ipad 9,4 mm kalınlığında. Ayrıca dahada ağır, yeni cihazın ağırlığı 652 gram (4G ile 662 gram).

Retina Display;

Yeni Ipad’in öne çıkardığı en öndemli 2 özellikten biri. Ekran boyutu hala 9,7 inch fakat çözünürlük 2048 x 1536 yani inch başına 264 pixel. Daha anlaşılır bir dille söylemek gerekirse bu inch başına Ipad2’den 4 kat daha fazla fazla pixele sahip demek.  Yani daha parlak, daha keskin, daha net ve çok daha gösterişli bir ekran görüntüsüne sahip.

Yeni İşlemci;

Yeni Ipad’de yeni işlemcinin A6 olması beklenirken yine bir sürpriz ile A5X denmiş. Yüksek performansa sahip çift çekirdekli bu işlemciye 4 çekirdekli ekran kartı (quad-core GPU) eşlik ediyor.

Yeni İşletim Sistemi;

Yeni Ipad’de yeni işletim sistemi IOS 5.1 kullanılmış. Bu işletim sistemiyle beraber IPhoto, IMovie ve IWork beraber geliyor. IWork ise yeni Retine Display’e göre update edilmiş.  IMovie ile kısa fragman ve videolar yapmak mümkün iken IPhoto ile ise fotoğraflarda düzeltme ve oynamalar yapabiliyorsunuz.

Eski ve yeniyi kıyaslamak isteyenler karşılaştırma tablosunu aşağıda bulabilirler.

[table “6” not found /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.